• niyeyse aklıma seçim öncesi sanki binali yıldırım kazanmış gibi şunu yaparsınız bunu yaparsınız tarzi konuşması geliyor. isteyenler by youtubada ilk video
  • bir ömür nasıl yaşanır kitabını okumanızı tavsiye ederim özellile beni gibi genç arkadaşlara.yabancı dil öğrenmekle ilgili tavsiyesi vardı.25 yaşına kadar yabancı dili öğenin diye ve bir şehir yürüyerek gezilir tavsiyeleri en çok beğendiğim tavsiyeleriydi.
  • halil inalcik ile birlikte en iyi tarihçilerimizden.
    celal şengör ile programları çok zevkli oluyor.
  • bir röportajında "gazi mustafa kemal atatürk'ü yazmak için 70'ime kadar bekledim" diyen ünlü tarihçi.
  • "benim tarihçim değil" ne ya?
    osmanlı dönemini çok sevdirdiği falan da yok. celal şengör'le iyi gömdükleri de oluyor. ama kimsenin tarihçisi olmak gibi bir çabası olmadığından her şeyi zamanı ve yerine göre incelemesini biliyor, e osmanlı da dönemindeki tüm diğer yönetim biçimlerinden çok farklı değil. sanki herkes din soslu monarşiyle yönetilirken durup dururken ateist demokrasi olmaya karar vereceklerdi.

asıl garip olan osmanlı yaşanmamış, bizim şu anki yaşamımıza hiçbir etkisi yok, görmezden gelebiliriz kafası.
  • türkiye'nin yetiştirdiği önemli tarihçilerden birisidir. ama en önemli tarihçi değildir. sizler son 10-15 yılı dikkate alıyor olabilirsiniz hatta son 10-15 yılı biliyor olabilirsiniz ama türk tarihi son 10 yıldır yok. en önemli tarihçimiz (bkz: halil inalcık)
  • gerçekten bildiğini düşündüğüm tarihçidir. adam bildiklerinin çokluğundan konuşmalarında konudan konuya atlıyor.
  • ilber ortaylı gerçekler üzerinden konuşan bir bilim adamıdır. bu adamı sevmeyen, gerçekleri sevmiyordur.

gerçekleri duymak istemeyen mi silinir gider yoksa gerçekleri söyleyen mi ?
  • "akp doneminde osmanli hayranligi yaratsin diye ön plana cikartilmis, akp sonrasi ekranlardan silinecek kişi. dikkat ederseniz son 15 yilda koca turkiye'de önumuze tarihci diye 2 adam koydular. biri murat bardakci digeri de ilber. murat bardakci zaten cumhurbaskani danismani oldu, ilber de binali'yle birlikte youtuber oldu en son. "
    -12.07.2019 00:34 ~ 00:35 allwithinmyhands -

herif sırf beğenmediği için hiç üşenmeden bunları yazmış. yazarken elbette araştırma gereği duymamış. ilber ortaylı'nın ve murat bardakçı'nın bugüne kadar yaptığı programları, yorumları izleme gereği duymamış. ben olsam utanırım bunları yazarken. insanlara bok atmak bu kadar kolay olmamalı.
  • ülkede yaşanmamış hukuksuzluk kalmamışken, anayasa delik deşik olmuşken, akademisyenler ve gazeteciler hapislere tıkılırken tek derdi osmanlı dönemini anlatıp, bunları yapan partinin en önemli ikinci adamı olan binali yıldırım'ın youtube kanalına çıkan sözde aydın.
hesabın var mı? giriş yap