şükela:  tümü | bugün
  • son yaşanan gemi kazasının ardından yaptığı açıklama.

adamın gol diyor. şaka bir yana ilber ortaylı ülkede her kesimin bilgisine saygı duyduğu ender insanlardan.
    bu konudaki görüşü beni de biraz şaşırttı açıkçası.

http://m.t24.com.tr/…2724?__twitter_impression=true
  • üçüncü kanalın da sinop'tan adana'ya açılma ihtimali doğuran açıklamadır.
    dördüncüsü artvin'den hakkari'ye derken ada ülkesi haline gelmeye az kaldı.
  • karadeniz ve akdeniz arasına doğu sınırları boyunca bir kanal açılmasını telif ediyorum, bütün ülke el ele kazar vallahi.
  • işlerine gelmeyince ilber ortaylı'nin söylediklerine karşı 3 maymunu oynayanların işlerine gelince nasilda ilber ortaylı hayranı kesildiklerini hayretle izleyebileceğiniz başlık burası. birazdan damlarlar akboylar. demedi demeyin.
  • her türlü eleştiriye hakarete açığım, fakat bir türlü şu kanal projesi aklıma yatmıyor. hayatımda duyduğum en saçma işlerden biri olabilir.
  • bence hatay’dan başlanıp sınır boyunca taa ardahan-artin taraflarına dek bu kanaldan açılmalı ki sorun çözülsün.
  • istanbul boğazı'nı molozla doldurup üstüne beton dökerek halledilebilecek sorundur. yalılar artık köşk olur, onları da yıkar yerine avm, rezidans yaparsın falan. geçiş yapacak karadeniz ülkelerine de dersin, "gemilerinizi tuzla limanına çekin, mallarınızı trenle gemilere taşıyın", aha da çözüldü. montröyü de yırtar atarsın. türkler neden her işin en zor yolunu seçiyor bilmiyorum. en olmadı yalıları taşırsın.

bakın buraya yazıyorum, rusya'yı boğaz yerine kanal istanbul'dan gemi geçirmeye ikna edemezsiniz. kanal istanbul bir rezidans projesidir. zaten bu ekonomik durumla nah yaparsın öyle ülke batıracak projeyi.
  • ilber ortaylı'nın her dediğine katılmak zorunda değilim. her çıktığı programı izlerim, hemen hemen her kitabını da okurum ama bu beni akpli gibi "öyle diyorsa doğrudur ben karışmam" tipinde bir insan yapmaz. yani seviyoruz diye her lafına he diyecek halimiz yok.
  • şaşırtıcı şekilde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu görülüyor. verdiği demeç başından sonuna hatalar içeriyor.

ya işte ben böyle düşünüyorum yanlışlarımı siz düzeltin tarzı bir açıklama her şeyden önce adına ve ünvanına yakışmamış.

olur öyle.
  • egitimli insan neyi bilmedigini bilir. bilmedigi konuda soru sorar ogrenir

bu adam egitimli degil. yalnizca tarih alaninda iyi bir uzman. yani ogretim cok yuksek ama egitim gorundugu uzere ic acici degil

not: akp li degilim