• bağırma değil kreşendodur
  • samimiyettendir. bi sus amk. gibi bir şey yani.
  • fatih altaylı'nın sunduğu 26 kasım 2017 tarihli teke tek programında vuku bulan olaydır. aşağıda linki verdim. sözünün kesilmesine celallenen ortaylı'nın yükselttiği sesi 25:52 gibi duyulabilir.

https://youtu.be/9nak38epl2c?t=25m49s
  • ilber hoca bir başka programda da sözünü bitirmeden celal hoca lafa dalıp haritada bir şeyler göstermeye başladığı için "ay bayılacam" demişti sessizce ama mikrofondan duyulmuştu. tonton ihtiyarlar işte, tatlı tatlı didişiyorlar.

https://youtu.be/itq3to9mgbc?t=2484
  • bagirma degilde 'sozumu kesme bir bitireyim' serzenisi. yerinde olmus ama kendiside soz kesmeyi sever. ilber ortayli>celal sengor benim nazarimda.
  • programı canlı izlemiştim. birkaç dakika öncesinde celal şengör'ün bülent ecevit için "çok cahil bir adamdı" demesi ilber hoca'yı sinirlendirmiş olacak ki kızgınlığı alakasız bir yerde ses yükselmesi olarak ortaya çıktı. o bağırmanın altında yatan mesaj "biraz sus artık, aykırı olacam diye abuk subuk konuşup duruyosun zaten" olsa gerek.
  • bu programı genelde ses olarak indirip gün içinde sesli kitap dinler gibi dinliyorum. bu bölümünü dinlerken burasını fark ettim. akşam bakarım bu bölümüne deyip unutmuştumç burada da bahsedilmesi iyi oldu celal hoca'yla ilber hoca'nın yüz ifadelerini de gördüm.

evet, çok ciddi bir uyarı bir azardır. celal hoca da durumu anlamış geri adım atmıştır. celal hoca bunu çok sık yapıyor aslında. bir konu üzerinden sırf kendi istediği için farklı yerlere çoğu zaman da jeolojiye çekiyor. yine bu programın ileri safhalarında fatih altaylı izleyiciden gelen şikayetler doğrultusunda konunun fazla dağılmaması gerektiğini söylüyor. ilber hoca da planlı gitmenin daha doğru olacağını ve sistematik gidilmesi gerektiğini söylüyor. bu dağınıklığın sebebi zengin şımıraklığıyla her konuyu kendine yontan celal şengör'dür. iyidir, zekidir, ünlüdür, ideolojik olarak çok zıt da olsam saygı duyarım ancak her fırsatta kendini övmesi ve konuyu kendi kulvarına çekmeye çalışması biraz tırmalayıcı oluyor.
  • nasıl bağırmış diye baktım 2 saattir izliyorum.
  • celalci olduğum için kınadığım olay. sosyal bilimciler masal anlatınca kendilerini bilim adamı sanıyor.
hesabın var mı? giriş yap