• - yani bana şimdi adnan sadık erzi falan deme...

bence zaten demeyecekti öyle bir şey
  • kimilerinin nedense zoruna gitmiş açıklama. halbuki kendisi bazı şarlatanların "harf inkılabı oldu, bir gecede cahil kaldık" goygoyunu eleştiriyor sadece. bu goygoydan da artık o derece tiksinmiş belli ki, iyice küçümseyerek ve ağzını yayarak adamları itin götüne sokuyor. bunun dışında kendisi 90'lardan itibaren ne zaman konusu açılsa osmanlıcanın liselerde ders olarak öğretilmesini savunmuş birisidir. konu oraya gelseydi muhtemelen onu da söylerdi programda ve bazılarının zannettiği gibi bir çelişkiye falan da düşmeyecekti. elmayla armut karıştırılmasın.
  • bu adamdaki bilgi yemin ediyorum iç anadolu bölgesinin toplamında yok .
  • hala bazilarinin " büyük milletler hic alfabe degistirmemistir taam mı" seklinde yorum yaptigi hadise. peki japonlar türkler gibi yüzlerce yildir turkce ile uzaktan yakından alakasi olmayan bir lisanin alfabesini mi kullanmaktalar. o japonya kendi dilinin alfabesini kullanmaktadır. slavlarin krill alfabesi aziz krill tarafından slav halkları için geliştirilmiş bir alfabedir bin kusur yıl önce. senin bu tabanda yapabileceğin tek eleştiri "neden göktürk alfabesi değil de latin alfabesi kullanmayı seçtik?" olabilir en fazla. ayriyeten türkler kendisi dişinda uluslarla en fazla ilişkide bulunmuş ırklardan biridir dünyada. karsilasmadigi milletler pek azdir tarihte. bunun beraberinde getirdiği kültürel etkileşim ile türkler pek çok değişim yasamis, pek çok defa alfabe değiştirmiştir. çinliler, japonlar gibi izole yasamamislaridir uzun yillar boyu. uzun lafin kısasi bok atacak başka bir şey bulun sevgili arap milliyetçileri.
  • yarmış klasik ilber ortaylı yorumudur.link

durup durup izliyorum ve yine gülüyorum. büyüksün hocam ya.

edit: link yenilendi.
  • o nasıl bir cevap veriş tarzı, o nasıl bir keyif alma ve dalga geçme, o nasıl bir yaya yaya konuşma. tek kelimeyle müthiş.

insanın sırf şöyle bir dakika geçirip, "yook efendim!", "nerdeymiş o, nerdeymiş?" demek için tarih profesörü olası geliyor.

edit: ayarın üzerine hala tanpınar diye sayıklamaya çalışan spikeri, ekmel bey'e "ama anadolu'daki ekmek fiyatı..." diyen akit muhabirine benzettim.
  • bir gecede cahil kaldık diyen andavallara ayar vermiştir, ancak andavalların verilen ayarı algılayabilme yetisi düşük olduğu için büyük ihtimalle etkisiz kalmıştır.
  • spikerin büyük bir hevesle cumhuriyet dönemi diye başladığı atağı götünde patlatmıştır.

dosya düzen görünüm: keşke yutub fasilitesi kullanılsaydı da konuşmanın gelişini ve gidişini de görseydik.
  • vallahi yaşama sevinci gibi video.. bilge bir adamın, o bilgeliğin getirdiği özgüvenle göte göt, anadolu çomarına anadolu çomarı demesi..

yüz kere izlesem bıkmam..
  • hala dedemizin mektubunu okurduk, dedemizin mezar taşını okurduk ve arap alfabesi asıl alfabedir, büyük milletler alfabe değiştirmez deniliyor. e be amın oğlu estebanlar, o saydığın milletlerin hepsi oriijnal alfabelerini korurken senin türk dediğin millet bunu yaptı mı? arap değil ulan bunların ilk alfabesi, göktürk koçum, göktürk. otur, araştır, ağzının ortasına lapa lapa sıçarım senin, göte bak deli ediyor burada beni. "böyük milletler alfağbe değiştirmezmiş." kendi ağzınla kendi milletini aşağı gören bir malsın, salaksın, kafana çocukluğundan beri terlik yerine su damacanası yiye yiye kafası gitmiş bir mankafasın, kalın kafasın. bu milletin bırak türkiyesini azerbaycanı bile alfabe olarak dil olarak bir karmaşa durumundadır, git türkiye'yi geç biraz azerbaycan alfabesini araştır, hani bazı salaklar onu da düz kiril sanabilir, git araştır, araştır lan. ama bir bok bilmeden yok dedemin mezarını okurdum da, yok büyük millet alfabe değiştirmezmiş de, la bir siktir git kodumun salağı, siktir git. akp bile bu götten uydurulma fikirleri bu kadar benimseyeceğinizi düşünmezdi lan, helal olsun size. osmanlı'da köyde okuma-yazma mı varmış lan? köyde mezar taşına yazma geleneği mi varmış lan? sen ne diyorsun amk ya, salak mısın mal mısın deli ediyorsun burada adamı, ağzının ortasına vura vura öğreteceksin sana kodumun malı, osmanlıca bir yazı diliydi ve eğitimli, üst zümre dışında bilinen bir değildi, değildi. ha sen bu kökendeydim, dedemde böyleydi, okuyamıyom mezar taşını diyorsan tamam da, öyle biriysen de bu kadar salak olma şansın yoktur, osmanlı ailesi bile sizin kadar osmanlıyı savunmuyordur ya da şu osmanlıcayı. bunu kafana sok, sokmuyorsan da salak salak konuşma kafasına sıçtığımın salağı. evet, küfrediyorum, anladığı dil bu amk, ben napayım? bu adam bundan anlıyor, bu adamın kafası bu. böyle bir salak bu, böyle bir kalın kafalı bu. hala arap alfabesini orijinal alfabe sananlar var, hala osmanlıcayı halk arasında çok yaygın ve halk çok bilgili sananlar var, hala o çok sevdiğiniz şeriatı atatürk kaldırdı sananlar var ki resmi olarak tanzimat fermanıyla kaldırılır, hala osmanlıyı çok imanlı sananlar var, sizin ben te amınıza koyuyum. yok arkadaş, bu ülkeden harbi bir bok olmaz. kulaktan dolma bilgilerle gelmiş götünden bir şey uyduruyor adam, bu günlük fikirlerde iktidar değişimlerine göre değişiyor. böyle yalayıcı halka büyük millet diyen kafaya da ben sıçayım, türkler bu dünyadaki en aşağılık, rezil milletlerin başında gelir ve bunda arapların bir rolü yoktur, tamamen türk milletinin kabahati.
hesabın var mı? giriş yap