şükela:  tümü | bugün
 • prof. dr. ilber ortaylı habertürk tv'de fatih altaylı'nın sunduğu teke tek özel programına konuk oldu. programın bir bölümünde ilber ortaylı gaf yaptı.
  "aptalın biri herif ya"

  reklam dönüşü hasan cemal ile ilgili konuşmaya başlayan fatih altaylı ile diyaloğa giren ortaylı, programın halareklam arasında olduğunu düşündü.

  ilber ortaylı, tam bu sırada hasan cemal için “o artık bıkıyordur benden, yaka silkiyordur. aptalın biri herif ya!” ifadelerini kullandı.
  "bu konuştuğumuz dinlendi mi?"

  fatih altaylı “sus sus” diyerek engellemeye çalışsa da ortaylı toparlayamadı.

  ortaylı daha sonra “bu konuştuğumuz dinlendi mi şimdi”diye sorarak gülerek toparlamaya çalıştı.

  http://www.mynet.com/…da-gaf-aptalin-biri-4313944-1
 • sıradan insanların abdurrahman çelebi olduğu bu lanet olası topraklarda, milletin savunduğu durum. şüphesiz hukuki bir sorun teşkil etmiyor ancak göte göt derken her göte göt diyemeyen ilber hoca gibi korkak ve konformist heriflerin sözüm ona türk muhalifi tarafından yüceltilmesi, türk muhalifinin de ne kadar prensip yoksunu ve kalitesiz kişiliklerden müteşekkil olduğunu kanıtlar nitelikte. ulusalcılık gibi ne idügü belirsiz faşizan, siyasal islam'ın sekülerlik ambalajında sunulan hali olan bir ideolojinin, atatürkçülük zannedilip, ilericilik ve aydınlık zannedilip, vatanseverlik kisvesi altında bu kadar alıcı bulmasının zaten başka bir izahı olmasa gerek.

  normalde habertürk kanalını böylesine gömen, işine geldiğinde söylenilene değil söyleyene bakan türk muhalifinin, bu kanalda söylenilenleri de, söylenenler hoşuna gitmeyen cenaha söylendiği için söyleyene değil söylenene bakacaksın basitliğinde ele almaları da ayrı bir inceleme konusu.