şükela:  tümü | bugün soru sor
 • prof. dr. ilber ortaylı habertürk tv'de fatih altaylı'nın sunduğu teke tek özel programına konuk oldu. programın bir bölümünde ilber ortaylı gaf yaptı.
  "aptalın biri herif ya"

  reklam dönüşü hasan cemal ile ilgili konuşmaya başlayan fatih altaylı ile diyaloğa giren ortaylı, programın halareklam arasında olduğunu düşündü.

  ilber ortaylı, tam bu sırada hasan cemal için “o artık bıkıyordur benden, yaka silkiyordur. aptalın biri herif ya!” ifadelerini kullandı.
  "bu konuştuğumuz dinlendi mi?"

  fatih altaylı “sus sus” diyerek engellemeye çalışsa da ortaylı toparlayamadı.

  ortaylı daha sonra “bu konuştuğumuz dinlendi mi şimdi”diye sorarak gülerek toparlamaya çalıştı.

  http://www.mynet.com/…da-gaf-aptalin-biri-4313944-1
 • habertürk'te fatih altaylı ile yaptığı programda gerçekleşmiştir.

  haberde ilber hocanın programın reklama girdiğini düşündüğü yazıyor; hocanın normalde de rahatlıktan taşakları yere çarpıyor ama bu sahnede gerçekten reklam arası olduğunu zannetmiş gibi bi pozisyon var.

  fatih altaylı'nın parmağı dudağında, boynu omuzlarına gömük sırıtarak hocaya "şit çıt şüş püş" yapması da gözlerden kaçmamıştır.

  kaynak
 • çok daha fazlasını hak eden bir adam için söylenen bir laftır. hatta hocanın bu lafı iltifat bile sayılabilir.
 • ilber hoca çok bilgili biri, ama biraz egosu tavanda
 • aptal bir kişiye aptal demek hakaret değildir. tespittir.
  başlığın düzeltilmesini rica ediyorum.
 • durum tespitidir hakaret değil.
 • "aptal" ve "salak" kelimeleri hoş tabirler olmamakla beraber bildiğim kadarıyla mahkemelerde ceza verilmiyor başka hakaret yoksa. hafif tabir olarak kabul ediliyorlar. rahmetli levent kırca bizzat yine bu programın sunucusunun yüzüne "salak" demiştir ve hiçbir şey olmamıştır.

  senelerce siyasal islamcı erdoğan'a güzellemeler yapan, erdoğan'ın demokrasi getireceğine inanan, erdogan gücü ele geçirip kafasındakileri uygulamaya koyunca da kandırıldık diyip ağlama moduna geçen yetmez ama evetçi hasan cemal'i nitelemek gerekse siz ne derdiniz? aydın olduğunu iddia eden ve siyasal islamcılar tarafından kandırılanlara ne söylenmesi gerekir? ilber hoca pek nazik olmamış ve yayında olmadığını sanarak doğrudan lafı koymuş.
 • hasan cemal'e aptal demek için egosu yüksek olmak mı gerekiyor amk?
 • ilber hocanın hasan cemalin adını ağzına alması ancak ilber hocanın kendisine yaptığı bir hakarettir.
 • aydın geçinen iki insanın kahvehane muhabbetini aratmayan lakırdıları.

  edit: "aptal" kelimesi hukuki olarak sorun teşkil etmiyormuş.

  not: bu ilber ortaylı ya verilen değerin kaynağını anlamış değilim. bilim adamı bilgili vs deyip duruyorlar. bilime katkısı noktasında bakıyorsun en fazla alıntı yapılmış makalesi 700 küsür kez alıntılanmış. bu mu yani bizim büyük bilim adamımız. büyük bilim adamlığı sıfatı osmanlı'yı yere göğe sığdıramayanlara değil araştırmalar yapıp makaleler yazıp ilgilendiği alana bilimsel olarak yön veren insanlara denir. ilber ortaylı iyi bir tarih yazarı ve hikaye anlatıcısıdır.