şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar desteklediğim mevzu. ha şehircilik başka bir şeydir, ancak ilber hoca eminim ki etrafına sağlam danışmanlar alarak, düzügn iş yapacaktır.
  • tarih profesörü (belediyecilik??) ve keyfi gayet yerinde bir adamı istanbul gibi dünyanın en karmaşık ve boktan şehirlerinden birinin derdiyle baş başa bırakmak. yahu, ilber hoca size ne kötülük yaptı da böyle intikam arıyorsunuz?
  • belediyecilik için gereken ile mevcut zeka ters orantılı olduğu için olmayacak önerme.
  • valla oyları siz saymadıktan sonra boş bir eylem. son referandumda gördünüz olanları. oyları sayan siz olmadıkça isterse % 70 oy alsın faydasız.
  • kime

diye sorduran emrivaki cümlesi.
  • önce kendisine sormak gerek. onaylarsa ben de desteklerim. bir bilim insanının istanbul'u yönetmesi güzel olur.
  • ilber ortaylı olmadı sunay akın oldu o da olumlu
  • aga herşey ok de yerel seçimler nasıl 2018'de yapılıyor onu anlamadım.
  • akıllı bir talep değildir.
    evvela ilber ortaylı'ya sormak lazım.

kaldı ki adam akademisyendir, profesördür.
    yaptığı işin bir ağırlığı vardır.
    muhaliftir, fikir sahibidir diye belediye başkanı olmak zorunda değildir.
    çok dürüst de olsa etrafı politikacııyla çevrili olacak. sanıyor musunuz o belediyeyi ilber ortaylı yönetecek?
    diyelim ki belediyeyi zarara uğrattı, velev ki kafasına göre yaptı etti, yanlışlıklarla para ve zamam harcadı. hanginiz sorumlu olacak?

insanımız sığ.
    belediye başkanının değişmesini istiyorsan ya olan adaylardan birini desteklersin ya da çıkar aday olursun.

"o belediye başkanı olsun, beriki bakan olsun, şurdaki de cumhurbaşkanı olsun ülkeyi yönetsin" demek ülke sorunlarının çözümünde pay sahibi olmak demek değil koca bir millete akıl vermektir, iş öğretmektir.

madem millete dağıtacak kadar aklınız çoktur, buyrun siz belediye başkanı olun?..

siz kimsiniz aday belirliyorsunuz?
    "ben savaşmıyorum, benim yerime bu savaşsın, işleri yoluna koysun."
    olur paşam!..
  • o vizyona o birikime sahip bir insanı kalkıp belediye başkanlığı ile harcayacak kadar zengin bir portföye sahip miyiz ?
    hocayı kentin çöp ve içme suyu problemi ve imar çalışmaları vb. ile meşgul etmek . sonra hatta akp il başkanının emrine vermek kendisine hakaret değil mi?

hocanın yeri bellidir. o malum koltuğu hak etmektedir. seneler sonra belki insanlara bir cumhurbaşkanına sahip olma hissini uyandıracak nadir insanlardandır.