şükela:  tümü | bugün
 • "ileri" den kastın bir miktar izafiyet içermesinden ötürü farklı yorumlara gebe konudur.
  taşrada, 29 unda evlen- bebecüklen diye dürtüklenmeye başlanan gençlerden, 98 yaşında 87.kez babalık deneyimine erişen örnekleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir bu insan profilleri.
  "ben şu kadar yaştayken o şu kadar yaşında olacak" gibi matematiksel hesaplar günlük meşguliyetleridir.
 • bayanlar için gerçekleştiğinde, doğacak çocuğun down sendromu hastalığıyla doğma ihtimalini arttıracak durumdur.
 • bizim peder ile valide bu şahıslar. ibret-i alem niyetine bir temiz sopa atmak vardı ya ikisine de hadi neyse.

  annem ile 33 babamla 47 yaş var aramda. benden 14 yaş büyük bir ablam ve 12 yaş büyük bir abim var. sanki hep iki annem iki de babam varmış gibi hissettim büyürken. fikrimi sorsalardı yine gelirdim dünyaya. lakin büyüyüp idrak etmeye başladığında daha bir zor geliyor. ablamla abimi kıskanıyorum mesela. onlar daha çok vakit geçirdiler birlikte diye. eşşek kadar oldum ama durduk yere babamı kaybedeceğim hissini yaşıyorum. en olmadık yerlerde ağlamaya başlıyorum. soranlara yeaah yine göz nezlem tuttu diyorum. gerçi 80 yaşında olsam da bu his musallat olurdu herhalde. kaybetme korkusu süsü verilmiş bir bencillik. o giderse ben ne yaparımcılık.
 • aşağıdaki kadınlar ileri yaşı biraz abartmışlar. ama neyseki bebekleri sağlıklı doğmuş.

  1- rajo devi lohan: hindistan vatandaşı. 2008 yılında kızını doğurduğunda 69 yaşındaymış. doğum sonucunda meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybetmiş.

  http://memebrity.com/…s-oldest-mothers-given-birth/

  2- daljinder kaur: bir hintli kadın daha. 2016 yılında bir erkek çocuk dünyaya getirmiş. daha önce çocuğu yokmuş. kendi doğum tarihi net olarak bilinmemekle beraber, oğlunu doğurduğunda 72 yaşında olduğu tahmin edilmekteymiş.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/2/

  3- omkari panwar: maşallah bir hintli daha. aslında iki tane daha kızı varmış. ancak yeniden anne olmak istemiş. 2008 yılında ikizlerini kucakladığında ise tam yetmiş yaşındaymış.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/3/

  4- adriana iliescu : romanya vatandaşı. çevresinden gelen tepkilere rağmen 2005 yılında 66 yaşındayken kızını doğurmuş. tek isteği ise kendi ebeveynleri kadar yaşamakmış. böylece kızının 20 yaşına geldiğini görebilecekmiş.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/4/

  5- maria del carmen bousada de lara: ispanyol. ikizlerini doğurduğunda 66 yaşındaymış. kendi annesi ise 101 yaşında ölmüş. o da kendi annesi gibi uzun ömürlü bir hayat sürmeyi beklerken maalesef doğumdan üç yıl sonra kanser nedeniyle ölmüş. ikizlerine ise ailenin diğer fertleri bakıyormuş.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/5/

  6- elizabeth adeney : ingiliz. zengin bir fabrikatör. aynı zamanda ingiltere'nin en geç doğum yapan annesi ünvanını da elinde bulunduruyormuş. 2009'da doğum yaptığında 66 yaşındaymış.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/6/

  7- annegret raunigk: alman. hanım teyzemizin 13 tane daha çocuğu varmış. ama yetmemiş. son bir doğum daha yaptığında ise 65 yaşındaymış.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/7/

  8- harriet stole: bir ingiliz daha. aslında tam olarak çocuğun annesi değil. kızı doğum yapamadığı için yumurtalık transferi sayesinde kızına yardımcı olmuş. bebek doğduğunda kendisi 66 yaşındaymış.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/8/

  9- memnune tiryaki: listeye girmeyi başarmış bir vatandaşımız. kendisiyle gurur duyuyoruz. memnune teyze 2006 yılında doğum yaptığında 64 yaşındaymış. kocası ömer tiryaki amcayla beraber tam 35 yıl çocuk sahibi olmayı beklemişler. neyseki sonunda muratlarına ermişler.

  http://memebrity.com/…oldest-mothers-given-birth/9/

  10- haya shahar: israil vatandaşı. tam 46 yıl anne olmaya çalışmış. israil yasaları 54 yaşından sonra anne olmayı yasaklasa da yılmamış. ve 65 yaşında anne olmayı başarmış.

  http://memebrity.com/…ldest-mothers-given-birth/10/