şükela:  tümü | bugün
  • "ileri" den kastın bir miktar izafiyet içermesinden ötürü farklı yorumlara gebe konudur.
    taşrada, 29 unda evlen- bebecüklen diye dürtüklenmeye başlanan gençlerden, 98 yaşında 87.kez babalık deneyimine erişen örnekleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir bu insan profilleri.
    "ben şu kadar yaştayken o şu kadar yaşında olacak" gibi matematiksel hesaplar günlük meşguliyetleridir.
  • bayanlar için gerçekleştiğinde, doğacak çocuğun down sendromu hastalığıyla doğma ihtimalini arttıracak durumdur.
  • bizim peder ile valide bu şahıslar. ibret-i alem niyetine bir temiz sopa atmak vardı ya ikisine de hadi neyse.

annem ile 33 babamla 47 yaş var aramda. benden 14 yaş büyük bir ablam ve 12 yaş büyük bir abim var. sanki hep iki annem iki de babam varmış gibi hissettim büyürken. fikrimi sorsalardı yine gelirdim dünyaya. lakin büyüyüp idrak etmeye başladığında daha bir zor geliyor. ablamla abimi kıskanıyorum mesela. onlar daha çok vakit geçirdiler birlikte diye. eşşek kadar oldum ama durduk yere babamı kaybedeceğim hissini yaşıyorum. en olmadık yerlerde ağlamaya başlıyorum. soranlara yeaah yine göz nezlem tuttu diyorum. gerçi 80 yaşında olsam da bu his musallat olurdu herhalde. kaybetme korkusu süsü verilmiş bir bencillik. o giderse ben ne yaparımcılık.