• rahmetli doğan cüceloğlunun kitabı. o kadar basit temel düzeyde anlatmış ki iletişimin önemini.. artık mal olan anlasın demiş heralde. kitabı okurken içim parçalanıyor. birbirine günaydın bile demeyen çok şiddetli bir sosyal çürüme içerisindeyken, bu kitap kime hitap ediyor diye düşünmeden edemedim.
  • rahmetli doğan cüceloğlu'nun yazdığı çok faydalı bir psikoloji ve kisişel gelişim kitabıdır. kesinliklie hayata bakış açınızı değiştirecek argümanlar barındırıyor. mutlaka herkesin okuması gerekir ayrıca bu sadece içeriye açılan giriş kapısı, saygı değer yazarın bunun gibi bir çok harika kitabı var. şunu kesinlikle belirtmeliyim ki psikoloji ve insan ilişkilerinde türkiye'de bir numara birisidir bu adam.
  • para için yazılmış bir kişisel gelişim kitabı değildir.

öğretmen-öğrenci, devlet-vatandaş, ebeveyn-çocuk gibi ilişkileri ele alarak insanların mutlu bir hayat için bilmesi gereken iletişim donanımlarını anlatıyor. benim için en önemlisi türk kültüründe insanların iletişimindeki eksiklikleri çok güzel bi şekilde anlatıp insanı düşünmeye sevk etmesiydi.

insana kendini değerli hissettiren bir kitap.
  • el ayak kol bacak kafa göz en vayi ceşit bilimum arac gerec.
  • doğan cüceloğlu'nun naif, kolay okunan, baş ucu kitabı olabilecek eseri. özellikle çocuklu ailelerin mutlaka okuması gerektiğini düşünüyorum.
  • sanırım doğan cüceloğlu' nun bu kadar sevilmesi minimum gereken her şeyi herkesin anlayabileceği şekilde basitçe anlatması.
  • doğan cüceloğlu'na ait en güzel, en akıcı ve hiç sıkılmayacağınız ve genç yaştaki her bireyin okuması gereken bir kitap.
  • çok hoş bir kitap. okurken "iyi ki (bkz: doğan cüceloğlu) gibi birisiyle aynı döneme denk gelmişim" diyor insan. olaylara çok daha geniş açılardan bakabilmeyi ve böylece kendi hatalarımızı görebilmemizi sağlıyor.
  • bir doğan cüceloğlu kitabı.
    özellikle çocuk yetiştirme hakkında güzel bilgiler var. insanlarımızın genel olarak iletişimde yaptığı yanlışlıklar, hatalar üzerinde duran akıcı bir kitap. içinde birçok örnek de var anlatılanları pekiştirmek için.
hesabın var mı? giriş yap