şükela:  tümü | bugün
 • internetin olmadığı zamanları bilen biri olarak çok ama çok merak ettiğimdir.

  bundan 20 sene önce de internet vardı mesela, ama mirc'de karı kız peşine düşüyorduk, hürriyet'ten haberlere bakıyorduk, mail yazıyorduk vs.

  internet kablosuz olacak dediler, "yok amk" dedik. (kablosuz derken wifi'yi kasdediyorum)

  o dönemlerde "oturduğumuz yerden alışveriş yapabileceğiz" diyenlere "hassiktir amk" dedik.

  4-5 sene geçti ekşi sözlük falan çıktı, daha çok etkileştik, 5 sene falan sonra kameralı telefonlar çıkınca da hepimiz "yok amk" dedik.

  şimdi twitterlar, instagramlar, periscopelar, whatsapplar falan iyice coşmuş durumdayız.

  bence 100 sene sonra kafamıza sokulan kablolar ile bir sıvının içinde yatarız gibi geliyor.

  matrix'e gidiyoruz yani.

  seks olayı da sanallaşmaz inşallah,

  herşeyin hayırlısı tabi.

  edit: çok salak olduğum için 100 yıl yazacağıma 100 yazmışım yanlışlıkla. espiriler şakalar gırla gitsin madem. yanlış açılmış başlıkla dalga geçmek de bir ergen eğlencesi sonuçta.
 • yanlış açılan başlıklardan biri. 100 sonra nedir lan.?
 • bilişim teknolojisi 10 sonra burada bizimle olacak. bu sırada alkışlarınızla 99 sonraki istek şarkımızı sizlerle paylaşıyoruz.

  şaka bir yana sanal seksle ilgili bir sürü film yapıldı bile. westworld'ü de buna ilave edersek şöyle bir şey çıkıyor: oturduğun yerde bir başlık takarak istediğin yeri gezip, istediğin kişiyle cinsel münasebet yaşayabiliyor olacaksın. pornoyıldızları artık film çekmeyecek bunun yerine karakterler, modeller satılacak. işte efenim hemşire kılığında sasha grey 100 dolar olacak ama latex kostümlü dominant modeli 500 dolar olacak. 5 dolar ilave ederek opsiyonel seçenekler satın alabileceksin.

  evet, kapitalizmin sex sells'i bırakacağını mı düşündünüz? yoh yaa.
 • ilkokulda hocalarımız derdi ki sayının yanına birim yazın, elma mı armut mu 100 ne olduğu belli olsun. ukala bir arkadaş da derdi ki "örtmenim yeaaa bu gerçek hayatta ne işimize yarayacak?" ahanda bu işine yarayacak keko. ekşisözlük gerçek hayat mı? değil. ama olsun.

  iletişim teknolojisi ise 100 sonra gelip gelebileceğimiz noktayı sikmesi durumudur. böyle başlığa böyle entry.