şükela:  tümü | bugün
 • çoğu zaman yanlış anlaşılmalara mahal verecek durum. tabi bunun çeşitleri vardır. iki insan arasındaki ( eğer bu iki kişi arkadaş veya sevgiliyse ) iletişimsizlik; gerginliklere, dargınlıklara ve hatta kavgalara ve ayrılıklara sebebiyet verecektir. bunun evdeki, okuldaki ve iş yerindeki gibi modelleri de vardır. velhasıl her çeşiti kötü ve tehlikelidir.
 • the division bell'de çok güzel işlenmiştir.
 • elias canetti'nin körleşme adlı romanında incelenen insanlık durumu.

  canetti, insanları birbirine bağlayan nedir, sorusunun cevabını ömür boyu aramış bir sanatçıdır. yazarın, bu romanında iletişimsizlik konusunu işlemiş olması, aslında dolaylı olarak, aynı sorunun cevaplandırılmasına yönelik olarak da değerlendirilebilinir.

  profesör kien ile güya karısı therese arasındaki konuşmalar sanki bir sağırlar diyalogudur. ikisi de birbirini, neredeyse hiç anlamaz. kitabın yayınlanmasından iki yıl sonra naziler iktidara gelir.

  birbirleriyle konuşmayı dahi beceremeyen bir başka çift ise georges simenon'un kedi'sinde (le chat) konu edinilir. abartmayı sürdürürsek, bir süre sonra fransa'da cumhuriyet numara değiştirir.
 • hoslanilan kisiyle telefonda konusurken, ozellikle de sozkonusu kisiyle daha once telefonda pek konusulmamissa, karsilasilabilen bir durum. o kadar da kotu degil yalniz. hele iki taraf da digeriyle konusmaktan hoslaniyorsa hic sorun olmamali. bazen biraz heyecandan oluyor sanirim. konusmada garip sessizlikler olmasin istenildiginden hemen baska bir sey soylemeye calisiyorsun, halbuki karsidakinin bir an soluklandigi bir ana denk geliyor ve daha da garip bir durum ortaya cikiyor. sorunu cozmek icin, "sen anlat", "yok yok, sen anlat" moduna giriyorsun.
  ha telefonda yasaniyorsa ieltisimsizlik sorun degil. ama karsi karsiya oturdugunda da oluyorsa (heyecanli anlar disinda) bilemiyorum.
 • her türlü iletişim imkanlarının mevcut olduğu çağımızda söz konusuysa, ilişki içerisinde olanların arasında ciddi problem ya da teknik arıza var anlamına gelmektedir.
  ilişkide iletişim için göz teması, beden dili, yayılan pozitif enerji, bilgi donanımı, kaale alınma, önemsenme, yetenek gözardı edilemeyecek unsurlar iken verilen mesajları karşınızdakine aktarmak için teknik donanım şarttır.
 • aile içi iletişimsizliği kısaca buradan http://www.cezmikalorifer.com/…o/izle.php?id=708670 görebiliriz.
  anlaşma aygıtları hasar görürse iletişim yolları kesintiye uğrar.
  ve iletişimsizlik olur.
 • karşınızdakiyle başka bir dilde konuşuyormuşsunuz gibi hissettirir.
  ve söz konusu insanla ortak hiçbir paydanız olamaz.
 • ego fazlaligindan kaynaklanan sacmalik . sorun olarak algilanmasi gerekirken umursanmayan problem kaynagi ve sahsi sabir testim. cozumu icin tek gerekense çözmeye niyet edilmesidir.
 • balans ve manevra filminin konusu.