şükela:  tümü | bugün
 • bütün insanların az ya da çok sahip olduğu duygu. özgüven eksikliği neticesinde bazen oburluğa, gözü doymazlığa dönüşebilmekte, bu durumda tehlike arzedebilmektedir.
 • sonucunda başvurulan arayışlar insanın kendini değersizliklerden değersizlik beğeniyorken görememesine sebep olur.
 • "..daha çok ilgi için daha çok yerinizi gösterin, eğer oranız buranız yetmezse özel hayatınızı da açın. içi boş olsun ama acayip büyük laflar edin. ona buna saldırın fark edilirsiniz, köşe yazarı yaparlar sizi. gittikçe edepsizleşin, ilgi çektikçe gündem oluşturursunuz ki, bu daha da çok görünmenize bu da her nasılsa daha çok insanın ilgisini çekmenize yol açacaktır. eğer bir organizasyon falan yapacaksanız ne anlama geldiğine, arkasında ne gibi bir düşüncenin yattığına falan bakmayın büyük şeyler yapın. pastadan atatürk çıkartın, konu başka bir konuysa kendiniz çırılçıplak pastadan çıkın. becerirseniz daha iyisi pasta sizden çıksın! yüksek sesle konuşun, etraftaki masalarda yemek yiyenler dönüp dönüp size baksınlar. gerekirse yumruk yiyin; eğer ertesi gün gazetelerde görünecekse hiç kaçınmayın.." *
  http://cadde.milliyet.com.tr/…topyekun_cildiriyoruz
 • hem çocuk, hem sevgili ile ilgili ilgi kavramını "açlık" gibi negatif bir kelime ile neden nitelendiririz bilmiyorum ama ilgi gösterdiğiniz kimselerle ilgili bu linki ve beğenirseniz ikinci linkteki kitabı okumanızı öneririm;

  http://www.kuraldisidergi.com/3847/ilgi/ bunu okuyun

  http://www.kuraldisi.net/?cat_id=334&pro_id=171 olgun ilişkiler, dr david richo

  bunun yanı sıra bir de şu kitap çok işinize yarayabilir;

  http://www.kuraldisi.net/?cat_id=13&pro_id=261 güven duygusu, dr david richo

  kitapların isimlerine takılmayın, içinde özellikle ülkemizde yaşanan kadın erkek ilişkilerinin ana sorunlarının kaynaklarını ve çözümlerini göreceksiniz. şikayet edilen "türk kızı" "türk erkeği" ni çözümlemeniz için yardımcı olacaktır. özellikle çocuğunuz, yeğeniniz var ise çok tavsiye ederim.
 • (bkz: histrionik)
 • insana her şeyi yaptırır.
  allah korusun.
  ilgiye aç biri olmaktan da ilgiye aç biriyle olmaktan da.
 • genellikle mutsuz ve karamsar anlarımızda sevgi görmek içimizi ısıtır ve anlık olarak dünyaya daha pozitif bakarız. ancak bir süre sonra kendimizi varetme sorumluluğu ile yüzleşmemiz gerekir. çünkü sevgi denilen ve çoğu zaman anlamlı bir tanımı yapılamayan olguyu sürekli dışardan almaya çalışarak yaşamak, insanın kendini bir nevi pazarlamasına ve kendi benliğine yabancılaşmasına neden olur.
  anlaşabilme, anlaşılabilme, hissedebilme gibi duygular yerini; ilgi görme ve beğeni toplamaya bıraktıkça, insanın yaşama ve üretme potansiyeli de giderek azalır ve bu durumun önü alınmazsa insan kendini içinden çıkamayacağı bir döngünün içinde bulabilir.

  (bkz: sosyal medya)
 • bu çağın hastalığı. bu açlığı gidermek için insanların nasıl çabaladıklarına bir bakın. ınstagram'da orda burda sürekli aktifler ve ilgi gören bir davranışlarının farkına vardıklarında sürekli aynı şeyi yapmaya devam ediyorlar.

  not: 18 yıldır ben de açım benimle ilgilenin, beni önemseyin ve her söylediğim şeye değer verin. beni her zaman hayatınızın en önemli noktasında tutun. çünkü ben bunu hakediyorum.