şükela:  tümü | bugün
 • ortak paydaları ikisinin de zavallı olmasıdır malesef, iki ayrı uç arasında bile bu kadar büyük bir ortak payda olması ramiz dayı karekterinin ağzında hayat bulmuş şu sözün doğruluğunu bir kere daha hatırlatıyor bana aslında...

  "hayatın kuralı bu yeğen, ne kadar uzağa gidersen git başladığın yere dönersin sonunda,
  ne kadar değişirsen değiş, nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafanı
  ne kadar terbiye etsen de susturamazsın içindeki canavarı,
  nereye gidersen git yeğenim şunu unutma, herkes gün olur evine geri döner... "

  ilgi görmekten bıkmış insan neden zavallıdır çünkü insanlardan sıkılmıştır ve insani ilişkilerden alabileceği haz miktarını doyuma ulaştırdığı için bazı şeyleri tüketmiştir artık, ilgiye muhtaç insan ise yaşamın en büyük nimeti olan sevgiden mahrum yaşadığı için çok vahim bir durumda olan insandır, ki toplumun büyük kısmı bu ikinci insan grubuna dahil.

  ne ilgi budalası olmuş ne de tamamen yanlız kalmış insan içinse bu hayatta hep birşeyler eksiktir sanki, adını koyamadığı bir boşluk, doyuramadığı ruhsal bir açlık vardır benliğinde... sevgi görüyordur ama yeterli değildir, yanlız geçirdiği zamanları vardır ama bu zamanlar o kişi için hiçde eğlenceli zamanlar değildir.

  özetle insanlara bağlı olarak mutluluğa çıkan bir kapı olmadığını tespit ettim bu entry'de.
  mutluluk insanın kendi kendisine yetebildiği kadardır, başkalarından sizi mutlu etmelerini beklediğiniz sürece, hep beklemeye devam edeceksiniz bu çok net.
 • ilgi görmekten bıktığı halde ilgiye muhtaç insan'ın yanında hiç kalan iki insan tiplemesi.