şükela:  tümü | bugün
 • günümüz ilişkilerinin yüzde çok fazlasını tanımlayan bir ifade. şöyle ki, erkek seks istiyor, kadın da hem ilgi hem seks istiyor. erkek kadına üstü kapalı bir seks isteğiyle gidiyor, kadın üstü kapalı biçimde seks vadederek karşılığında ilgi talep ediyor. erkek bir süre bu ilgiyi gösteriyor, sonucunda kadın üstü kapalı olarak vadedilen, veya iletişimin doğal seyri neticesinde ulaşılacağı varsayılan seksi erkeğe sunuyor veya sunmuyor. kadın seksi sunmaya karar verirse erkekle kadın ilgi ve seksi takas etmiş oluyorlar ve adına da ilişki diyorlar.
 • sapyoseksüel kadınlar için bilgi-seks takası olarak gerçekleşen takas. erkek hep seks peşinde.
 • ilginin sadece kadına ait bir istek, seks eyleminin ise sadece erkeğe ait bir istekmiş gibi düşünülmesini sağlayan düşünce ancak konu o kadar basit değil. erkeğin ilgi, kadının seks istediği anlar gayet olabiliyor. tanımlara sıkıştırmasak şu şeyleri herkes bir rahat edecek isteyen istediğine ilgi, isteyen istediği ile seks yapabilecek.

  millet olarak çok fazla düşünüyoruz.
 • hahahah erkek hep seks peşindeymiş. *

  erkek de kadın da üreme hevesleriyle dolup taşmış varlıklardır. iki cinsiyet arasında kadın etkilenmek, erkek etkilemek üzere evrimleşmişlerdir. (özet) (iki cinsiyet de birbirini etkilemek adına işler yapmaktadır ama uzatmaya da karmaşıklığa da gerek yok)

  kadının ilgi istemesindeki amacı da erkeğin ilgi göstermesindeki amacı da sekstir. neyi anlamak istemiyorsunuz ya da yediremediğiniz şey nedir? bunu kabullenirseniz artık ufkunuz açılacak böyle saçma sapan beyanlarda bulunmayacaksınız.

  bu takas binlerce yıldır sürmektedir ve sürmeye de devam edecektir.
 • genelde tüm ilişkilerin temeli bir çıkara dayanır. herhangi bir arkadaşımızla bile ilgi üzerine dayalı bir ilişkimiz var. öyle olmadığını falan iddia etmeyin. en skten sebeplerle devamlı küsüşüyorsunuz. romantik bir ilişkide buna ek olarak daha fazla alaka ve seks ekleniyor. bunda şaşırtıcı bir şey yok. tek sıkıntı erkeğin sadece seks istediği varsayımı. biz de sarılmayı dinlemeyi dinlenmeyi seviyoruz aq.
 • çünkü para ile olunca orospu diyorlar. bizde ilgi veriyoruz. başka ne olacaktı ki? bor mu verelim kızlara?
 • oldu olacak;

  (bkz: aşk ver sex al)

  (bkz: ne kadar ilgi o kadar sex)

  yok ebesinin konkordatosu.
 • doğru önerneler olsa da önemli bir eksik var.

  arz talep dengesi !
  bu denge her ekonomi gibi ilişki ekonomisinde de geçerli.
  dengeyi bozmamak gerek.
  talep edildiği kadar ilgi ve talep edildiği kadar seks .
  eğer arz, talebi geçerse değeri düşüyor.
  kimseye ne fazla ilgi gösterin ne de fazla seks verin.
  yoksa başka birinin para birimi (ilgisi/seksi) daha kıymetli olur ve piyasalarda (partnerinizde) karşılık bulur.