• whereisilgin isimli youtube kanalının sahibi. viyana'da yaşıyor ve makyaj, vlog, alışveriş videoları çekiyor.
    severek takip ediyorum, ilk başta konuşması çok kulağımı tırmalamıştı açıkçası şımarık gelmişti.
    çok güzel videolar çekiyor ve sesine de çok alıştım artık. başka bir ülkede yaşadığı için ilk videolarında diksiyonu kayıyordu, şu an daha iyi.
    özellikle vloglarını çok beğeniyorum.
  • işte bu!!!!! dedirten vlogger. kendisine çok teşekkür ediyorum. marka takıntısı olmayan, diğer vloggerların tersine paradan ve gösterişten uzak formüllerle insana güzel yaşamaya dair ilham veren, mis gibi bir vloggerımız oldu. sevgili ılgın burayı okuyorsan sana sepetleer dolusu sevgiler gönderiyorum, ne zaman böyle biri çıkıp gelecek diyordum. gittikçe daha çok seyredilecek ve beğenileceksin. başarılar.
  • kısa süre önce keşfettiğim ve vloglarına bayıldığım tatlı kız. yurtdışında okuyan biri olarak yurtdışında okuyan bir vlogger bulmak da ayrıca hoşuma gitti. sanki kırk yıldır tanışıyormuşuz gibi hissediyorum.
  • rastladığım için kendimi şanslı hissettiğim aklı başında vlogger. hem snapchat hem de youtube üzerinden takip ediyorum, her izlediğim videosunda yeni bir şeyler öğreniyorum. iki makyaj videosu için okulu bırakan zırlak kızlara örnek göstermeli.
  • viyana'da yuksek lisans yapan meshur makyajci. duzgun ve oturmus bir hayati var. ayni zamanda sevgilisiyle yasiyor galiba. sevdik seni ilgin.
  • nezaket ve asalet bahsinde esaslı bi marka.
  • namlı youtuber barış özcan, youtube'un pek de bilinmeyen kanallarını tanıttığı videosunda ilk olarak tanıttığı isim ılgın özgan'dı. barış özcan'ın "youtube'un dibi" hareketiyle daha da şahlanan kanal, bugün tüm videolarını kaldırmış vaziyette.

tümüyle şahsi fikrim, ki asla zan altında bırakmam kendisini, "değmez bu insanlara" diye düşünmüştür. bir şekilde muasır medeniyetlere kapağı atmış, hali vakti yerinde insanlara yapılan çirkin yorumları hepimiz biliyor, okuyoruz. normal üstü güzelliği ve zarafetiyle dikkat çeken özgan, içinden irin fışkıran yorumları okumaktan sıkılmıştır diye düşünüyorum.

bir videosunda, araya mesafe koyduğu kişiliklerden söz etmişti. hiç unutmam. insan ruhunu, insanın enerjisini tıpkı bir vampir gibi emen, sürekli dert yanan, habire fenalıklardan söz eden arkadaşlarına hitaben, "bunlar benim arkadaşlığımı hak etmiyor. bunlar beni demoralize ediyor" demişti. ki haklı da...

barış özcan, hindistan'ın aya iniş yapan dördüncü ülke oluşunu naklettiği o videoda, kendini bilmezler, ergenler, budalalar habire "31" yazdılar akan yorumlara.

adam mevzuya konsantre bilim anlatıyor, heyecan dorukta, ergenler "31" yazıp adamı demoralize ediyor. olacak iş mi bu! bu sebeple anlıyorum ılgın özgan'ı da...
  • bir süredir instagramda takip etmeyi bırakmayı düşünüyordum. eskiden ne tür olursa olsun postunu görünce mutlu olurdum. fakat son zamanlarda paylaşımları mesafeli, samimiyetsiz ve yapmış olmak için yapılmış gibiydi.

şimdi buradan youtube'a döneceğini duydum ve açıkçası şaşırdım. herkes youtube bitti derken dönmek istemesini yadırgadım. gerçi ben bu trend işlerini hiç anlamam zaten. yine de dönüşü bir tık heyecanlandırdı, umarım yine samimi paylaşımları olur.
  • ingilizce videolarini cekerken agzinda ne varsa cikarmasini tavsiye ettigim vlogger. tavsiye uzerine bir iki videosunu izledim, sonrasi (bkz: ne izledim lan ben)
  • edit: aşağıda yazdıklarımın hiçbir önemi yok. kendisi bir açıklama dahi yapmaksızın elini eteğini çekti bu işlerden. yakışmadı.
    -----------
    youtuber, vlogger. kendisi bunu hobi olarak yapiyor ve ciddi anlamda başarılı.
    kendisini ilk olarak gecen sene falan gormustum, bilmem kac adimda beni taniyin gibi bir videosu vardi. cok cocuk gelmisti bana ve sanirim viyanada yasiyor olusunu kiskanmistim, takip etmedim.
    daha sonra yaklasik 2 hafta once instagram kesfet te karsilastim ve once instagram hesabini sonra youtube hesabini inceledim. bu surecte her vakit buldukca videolarini izledim ve resmen kendime pay bictigim seyler oldu.

oncelikle dedigim gibi hobi olarak yapiyor ve ciddiye aliyor. anladigim kadariyla cok duzenli birisi zaten, izlerken harcadigim vaktin verimli gectigini hissediyorum.
    ıkincisi yine dedigim gibi bence cok duzenli. vakit harcadigi seye ciddi onem veriyor ve isini duzgun yapmaya calisiyor. ben civik ya da asiri kibirli insanlardan hoslanmiyorum bu yuzden sebi bebi, itsmeduygu ve denizinpaylastiklari ni artik izleyemiyordum. bu anlamda boş vakit eglencem oldu.
    kendisini sevmemdeki bir diger sebebi ise bir videosundaki yorum cok guzel anlatiyor; sonunda okulu* onemseyen bir youtuber buldum demis birisi. aynen öyle, digerlerini izle, cogunda boyle, okulu sallamamak cok eglenceli cok cool vs. biz bosa dirsek curutuyoruz cunku.

bir de perspektifi cok geniş, sadece bi konuda değil resmen hayatini anlatan paylasimlar yapiyor. en aon kirtasiye alisverisinden bahsetmis, ayni videoda sanırım smoothie tarifi vermis falan. surekli ayni teknikle makyaj yayınlayan youtuberlardan da sikilmisim ben sanirim, bu da eğlenceli geldi.
    velahasil bence bir goz atin videolarina, pisman olmazsiniz.

ps: bence küçük prensi o da cok seviyor, oyle geldi
hesabın var mı? giriş yap