şükela:  tümü | bugün
 • %85 oyla seçilmiş demokrasi aşığı başgandır. oğluna doğum günü hediyesi olarak dubai'den ada satın almışlığı vardır. petrol fiyatları düşüşü sonrası girilen ekonomik kriz ile safları sıkılaştırmak amacıyla askeri üniformasını giymiş dağlık karabağ bölgesinden bir kaç ermeni köyüne saldırıp durumu hemen toparlamış bir başkomutandır.
  siyasi hayatının başlaması da ilginçtir.
  babası haydar aliyev istanbul'da tedavi gördüğü gata'da aniden ölmüş ve morgda iken oğlunu vekaleten cumhurbaşkanlığına atayan bir kararname imzalamıştır. ilham aliyev'in demokrasi yürüyüşü böylelikle başlamıştır.
  azerbaycan'da insanlar sokakta başkanı eleştiremezler, sesini çıkaran kendini karakolda bulur. partisi dışında başka partiler toplantı, gösteri, miting yapamazlar. sıradan insanlar radyo, televizyon açamaz, dernek kuramaz. seçimlerin sonu başından belli olduğu için muhalifler genelde seçimi boykot ederler, boykot etmeyenler de %2 oy alıp otururlar. muhalefet partisi liderine pasaport verilmez, ülke dışına çıkışına izin verilmez, medyaya konuşamaz. muhalefet partsinin genel merkezi yoktur, bina kiralamasına izin verilmez. azerbaycan bu yolla milli iradenin kalesi, demokrasinin yılmaz ve yıkılmaz bekçisidir.
 • kumar düşkünüydü bir dönem.

  ülkesi kıbrıs'ı tanımaz ama kendisi kıbrıs casinolarını yakından tanır. hatta bakü'den kıbrıs'a uçak sefeleri bile yapılmasına vesile oldu bu düşkünlüğü.

  bir de azerbaycan'da kendisine muhalefet edilmez, edilemez.

  demirel'in kankası olan babası haydar aliyev, zamanında ebulfez elçibey gibi değerli bir siyaset adamının önünü kestiyse ilham da muhalefeti bastırma konusunda titizdir.

  misal cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisine rakip olan isa gamber'i; ki isa gamber'i desteklemeye türkiye'den de ülkücüler gidip azadlıq meydanı'nda azerbaycan polisinden dayak yemişlerdi; de ustalıkla ekarte etmeyi bilmiştir.
 • kendisi wikileaks iddiaları hakkında çok üzgünmüş, türkiye bizim dostumuzdur olmaz öyle şey deyip, bir millet iki devlet'çilerin yüreğine su serpmiş. ahh be sevgi pıtırcıkları, adam ne deseydi, "evet ele demişem, hetta eksik bilem yazmışler" mı deseydi?
 • 11 yaşındaki oğlu haydar aliyev'e dubai'de 45 milyon dolara 9 ev satın alan azerbaycan cumhurbaşkanı.. ileriye dönük yatırımları sadece bunla sınırlı değil tabi, kızları leyla ve arzu aliyev adlarına mısır ve dubai'de yaklaşık 75 milyon dolarlık 12 evi daha olduğu söyleniyor. çocuklarının geleceğini garanti altına alan örnek bir baba olmasının dışında wikileaks'e göre eşi mehriban aliyeva'nın 60.000 dolarlık periyodik estetik masraflarını karşılayan fedakar da bir kocadır kendisi.

  ayrıca babasından kalma çok sağlam dış politika taktiklerine sahip.. 13 yıl kadardır 3 ay arayla karabağ'ı savaşla alıyoruz beyler der.. halkı -hah bu sefer olacak bu iş- daha demeden putin/medvedev-sarkisyan ile beraber soçi taraflarında kayak yaparken görünür.. sonra da sırasıyla snowmobile ve telesiyej.

  http://cache.daylife.com/…ve/01jy9beapodzv/610x.jpg
  http://cache.daylife.com/…ve/00pbfcw5xx5dg/610x.jpg
  http://cache.daylife.com/…ve/07eafaz42h0ua/610x.jpg

  böyle bir adamdır.. girdiği ortamlarda karabağ'dan kaçan 1 milyon azeri vagonlarda kaçkın hayatı yaşıyor masalları anlatırken, 11 yaşındaki veledinin dubai, mısır ve ürdün'deki hesaplarına petrolden sömürdüğü paraları aktaran.. kendisini eleştiren blogerları hapse atan, ömür boyu hapis cezasıyla yargılatan.. ermenistan'ın hava gücü bile yokken yarın öbür gün kaddafilik olmayalım diye ruslardan 600 milyon dolara s-300 sistemleri alan bir yeni yetme.. rambo.

  http://www.youtube.com/watch?v=q2oz2ktcoj4
 • akıcı bir şekilde ingilizce ve fransızca konuşan cumhurbaşkanım. ana dili azerbaycan türkçesi değil rusçadır, azerbaycan türkçesi sadece iyi bildiği dillerden biridir.

  demokrasi anlayışı berbat ve kendisi bir diktatördür doğru. fakat insani olarak seviyorum ben bu adamı. modern, sporu ve bütün sanat dallarını çok seven biri olduğundan olabilir. önceleri resmi filan sevmesini hiç önemsemiyordum daha sonra recep tayyip erdoğan'ı görünce buna da şükür dedim. hiç değilse bırak kadınların kürtajına karışmayı kadınların her zaman çok daha üstte olduğu savunur.
 • 11 yaşındaki oğlu üzerine dubai'deki ünlü palmiye adası'ndan tam dokuz tane villa alan azerbaycan devlet başkanı. villalara toplam 44 milyon dolar ödemiş. hayırlı olsun, güle güle otursun da dokuz tane villayı ne yapacak merak ediyorum.

  http://haber.mynet.com/…y/dunya/gardas-bu-ne/498952

  ha bu arada azerbaycan'da bir doktorun aylık maaşı 150 dolar.
 • bugün itibariyle; türkiye ile ilgili tepkilerini dile getiren serj serkisyan'a verdiği

  "-ne var lan ne? ben burdayım sorunun varsa bana söyle ya....ğam."

  tepkisiyle artık türkiye'de taşaklarını el arabasıyla taşımasına sebebiyet verecek bir karizmaya sahip liderdir.
 • ab toplantisinda, turkiye'yi elestiren (turkiye'nin katilmadigi bir topantida) ermenistan devlet baskanina ayarin hasini veren adamdir.

  http://yenisafak.com.tr/…4.2014-639315?ref=manset-2
 • "ben bir cümlede dört kez yalan söyleyen ikinci başkan(sarkisyan) tanımıyorum. bu, mutlaka guinness rekorlar kitabında olmalıdır. en azından, ermenistan dünyada herhangi bir alanda birinciliği elde eder."

  ilham aliyev
 • 51. dogum gününde 51 metrelik dev pasta yaptirmis. böyle şeyler diktatörlükte olur, bizde de başlarsa yakında- şaşmamalı.