şükela:  tümü | bugün
 • haydi delikanlılar. sizi görelim.

  ilhami özcan aygun, chp milletvekilidir ve trabzonlular hakkında şöyle konuşmuştur: - "diyanet işleri başkanı gidiyor atatürk'e laf uzatan fesli mısırlıoğlu'na, nereli dersiniz? trabzonlu, ve trabzon kurtuluş döneminde kimlerin elindeydi? rum pontus cumhuriyetinin, rum pontus'un elinde olan trabzonlu bir tane feslinin açıklamaları sonucunda böyle şeylerle karşı karşıya kalıyoruz ve şiddetle kınıyoruz."

  "tevfik göksu'nun trabzonlulara yunan demesi" başlığına, göksu'nun - "yunan gazetesi manşet attı, 'istanbul'u yunan kazandı' diye. bir dakika ya. bu arkadaş, chp'nin adayı nereli? trabzonlu. e nasıl oldu yunan medyası 'istanbul'u yunan kazandı' dedi bir ses çıkmadı?" - cümlesi üzerine yüzlerce entry giren delikanlı chp'liler... haydi gelin bir de bu işi eleştirelim mi?

  haydi bakalım. şuradan da izleyin ve sonra klavye sizde delikanlılar. şimdi bu iki farklı ifadeyi karşılaştırın da görelim.
 • algı çalışması yapan bir troll saçmalamasıdır.

  bir kere adamın bahsettiği kişi kim? kadir mısırlıoğlu denen atatürk düşmanı. yani atatürk'ün içeride çokça savaşmak zorunda kaldığı isyancı zihniyetin tohumlarından biri. bu anlamda söylenen söz doğru ve yerinde bir tespittir.

  ancak cumhuriyet ve atatürk düşmanı biri için söylenmiş bir sözü gelip buraya tüm trabzonlular için söylenmiş gibi başlık açmak, hedef göstermek, ancak böylesi trollere yaraşır bir iştir.
 • işine gelmeyen hakiki trollerin oralı olmadığı ve trollukle itham ettikleri bir meseledir.

  oysaki trolllük, olmayanı olmuş gibi yansıtmak ve olanı olduğunun dışında göstermektir. burada ise, açık açık "trabzon rum yönetimindeydi. bu da pontus rumlarının elinde olan trabzonlunun eylemleri..." diyor. açık. net. ağızdan çıktığı gibi...

  trollük, "chp başkanı nereli? trabzonlu. o zaman neden çıkıp da yunanlara 'istanbul'u yunan kazandı diyemezsiniz' demiyor?" lafını "trabzonlulara yunan dedi" diye yansıtmaktır.

  ağzınıza vurmaya devam edeceğiz...