şükela:  tümü | bugün
 • ney üstadı.
 • (bkz: kudsi erguner)
 • pentagramla beraber calisan ve konserlerinde de gruba eslik eden azrail donuna bürünmüs ürperti üfleyen adam.
 • (bkz: ercan ırmak)
 • pentagram'in gizli uyesi. ismi grup elemanlari arasinda gecmez ama son albumlere damgasini vurmustur.
 • neyzendir. pentagram konserlerinde azrail modunda uflerdi neyini.

  kendi sitesinde yer alan biyografisi de soyledir:

  1956 yılında trabzon’da doğdu. ilk ve orta öğrenimini burada tamamlayan sanatçı bu yıllarda amatör olarak müziğe başladı. 1976 yılında istanbul’a yerleşti.

  sn. süheyla altmışdört yönetiminde istanbul üniversitesi klasik türk musikisi koro çalışmalarına ney icracısı olarak üç yıl devam etti. 1979 yılında istanbul teknik üniversitesi türk musikisi devlet konservatuvarına girdi. merhum prof. dr. selahattin içli, sn. inci çayırlı, sn. erol sayan, prof. dr. nevzat atlığ ve sn.tülin korman’dan repertuvar, merhum sn. hurşit ungay’dan usul, merhum cahit atasoy’dan türk musikisi solfej ve nazariyat dersleri aldı. ilk ney derslerini merhum neyzen fuat türkelman’dan alan sanatçı hocasının vefatından sonra sayın neyzen niyazi sayın ile çalışmalarına devam etti.

  konservatuvarda öğrenim gördüğü yıllarda birçok konser yanında sn. süheyla altmışdört hanımefendinin yönettiği i.ü. türk musikisi korosunun trt istanbul radyosundaki verdiği konserlere eşlik etti. yine bu yıllarda sn. cahit atasoy’un yönetimindeki fatih aydınlar ocağında iki yıl mevlevi ayinleri meşk etti. 1987-1988 yılları arasında fatih halk eğitim merkezinde türk musikisi korosu kurup çalıştırdı.

  2000-2001 yılları arasında istanbul valiliğine bağlı olarak ney dersleri verdi. konservatuvar bitirme çalışması olarak, danışmanlığını sayın niyazi sayın’ın yaptığı ‘neyzen eminefendi ekolü’ nü inceleyip, bu ekolün neyzen niyazi sayın’la devam ettiğini ortaya koyan bir çalışma yaptı.

  okulu bitirdikten sonra aldığı teklif üzerine bir yıl süreyle bodrum’da bofad klasik türk musikisi korosunu çalıştırıp konser verdi.

  sanatçının ney taksimleri 1986 ve aşk-ı neyzen 2000 adlı iki solo çalışması bulunmaktadır. bu çalışmaların yanısıra yurtiçi ve yurtdışında birçok konserler vermiş, studyo çalışmalaına katılmıştır. iskoçya’nın edinburgh ve glasgow üniversitelerinde seminer ve konferanslar vermiş, edinburgh üniversitesi’nin daveti üzerine bu üniversitenin kültürel müzik bölümünde lisans üstü öğrencilere altı ay süreyle ney, usul, türk musikisi solfej ve nazariyat dersleri vermiştir.

  1997 yılında tanıştığı türk rock grubu pentagram ile yurtiçi ve yurtdışında konserlerine konuk sanatçı olarak katılmış ve albümlerinde yer almıştır.

  2005 yılında karadeniz teknik üniversitesi devlet konservatuvarında öğretim elemanı olarak göreve başlayan sanatçı halen bu görevini sürdürmektedir.
 • metal tarihinin en iyi neyzeni.
 • sakin ölümün habercisi, yalnızlığa götüren melodilerin sahibi,neyin üstadı,ney vasıtası ile azraili sokaklara salan insan, sevip saygı duyduğum bir neyzen...
hesabın var mı? giriş yap