şükela:  tümü | bugün
  • 10 temmuz 2018 günü saat tam 12'de attığı tweettir. işte, chp'lilerden tepki toplayan o tweet:

"cumhuriyetimizin 3. dönemi 09.07.2018 tarihi itibariyle sayın devlet başkanı-cumhurbaşkanımızın tbmm’de yemin etmesiyle başlamış bulunmaktadır. allah vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu etsin. devletimiz ve cumhuriyetimiz ilelebed payidar olsun."

ilhan kesici chp milletvekili imiş. biyografisinde öyle yazıyor. ben sadece cumhurbaşkanlığı seçim dönemlerinde adını duyuyorum. şahsını tanımam etmem. kendisi dün resmen başlayan başkanlık sistemi için iyi dileklerde bulunmuş. yeni sistemin vatanı, devleti, milleti ve halkı için hayırlı olması temennisinde bulunmuş. yorumlarda göreceksiniz bazı yandan çarklı solcular adamı linç etmeye kalkmışlar. akp'ye yanaşmakla suçlamışlar falan. neden çünkü onlar için makul olan chp'li vatanı, milleti ve devleti için iyi dileklerde bulunmaz. sümüklü çocuk gibi küsmek yerine kazananı tebrik etmek, aklı başında iki çift laf etmek de nedir?

chp'lilerin takdirini kazanmak isteyen vekil hdp kongresine katılır, terörist cenazelerinde boy gösterir, bölücülük faaliyetleri nedeniyle hapiste yatanları ziyaret eder vb... vatan, millet, devlet diyerek bunlara yaranılmaz. ya da yaranmayın zaten, boş verin.
  • 7 göbek aileden chpliyiz, akpyi hiç desteklemeyiz, desteklemedik, isterseniz açın entrylerime bakın.

yalnız seçimle gelmiş devlet başkanı-cumhurbaşkanını kutlayıp, ülkemiz için iyi dileklerde bulunmanın neresi yanlış anlayabilmiş değilim. kaybettiğini kabullenmek ve ülken için en iyisini dilemek kadar güzel bir şey var mı?
  • adam güzel dileklerde bulunmuş.tamam başkanlık sistemini karşıyız ama göte giren şemsiye açılmazmış.adam ne yapsın tabi ki ülkesinin iyiliğini isteyecek.her ne kadar hükümeti sevmesekte devletin kötülüğünü isteyen herkesin amına koyayım.

edit:ülkenin iyiliğini istemeyi akp'li olmakla karıştıranların da ayrıca aq.
  • chplilerin bir kısmının sıkıntılarının olduğunun bir başka kanıtıdır.

adam seçimle geldi arkadaşlar, seçim. tebrik edilmesi en normal şey.
  • değil ilhan kesici, kk bile akp’ye katılsa gram şaşırmam. chp’nin içerisinde şuan çok az bi azınlık dışında herkes cukka ve belediyelerden rant peşinde zaten. bi yerde chp’nin bu durumu böyle açıklanabilir. bugün şans dileyen bi bakmışsınız yarın selam ve dua ile bakan olabilir.

seni teröristlerle aynı teraziye koyan bi adamın bulunduğu kabinenin başındaki şahısa böyle hiçbirşey olmamış gibi şans dileme muhabbeti olamaz. cumhurbaşkanı olsa bile, geçin bu boş beleş muhabbetleri alice harikalar diyarında değiliz. herkesin pembe panjurlu evi yok.
  • "diktatörün neyini tebrik edeyim" diyen kılıçdaroğlu'nun tepkisini merak ettiren tweet.
    zaten süleyman demirel'in damadından chp'li yaparsan anca bu olur.
  • akp'ye yanasiyor ya da yanasmiyor orasi belli olmayan tweet.

icerik olarak ise bundan rahatsizlik duyan chp'ye oy vermis, ki ben de son secime kadar verdim, altta yorum yapan tipler tam olarak neyden rahatsiz oluyor?

bu chp, cb mecliste mazbatasini alirken, oturup alkislamayarak, ne yapmak nereye varmak istemektedir? sen yine alkisla, isteksizce de olsa, ellerin yara olacak gibi olmasa da gene nezaketen alkisla. bu demokrasinin geregidir. ha diyorsan, adamlar aslinda kazanmadi oy calindi falan, git o zaman o oylarin pesine dus. ben hem kaybettim, hem hakliyim ve sikerim demokranizi tavri, artik kemik secmende bile hic bir karsiligi yok.
  • chp si iyi partisi şusu busu hepsinin aynı bokun laciverti olduğuna güzel bir örnektir. önce sistemi eleştirirler sonra o sistemde olmak için can atarlar. bak güzel kardeşim sen fetö, hdpkk bilindik zırvaları yumurtlamadan derdimi 'bilale anlatır gibi' anlatayım. şimdi bu 24 haziran secimi dediğimiz ve kabul edilmiş başkanlık sisteminin ilk başkanını seçeceğimiz seçim zaten normalde chp'nin parti politikası olarak kabullendiği bir durum değildi. yani ben de dahil birçok muhalif seçmen başkanlık sistemine; meclisin yetkilerinin tırpalandığı, tek adamlığa denetlenemez yetkiler verildiği ve böylece kuvvetler ayrılığının ve daha birçok demokrasiyi ve cumhuriyeti denetime tabi tutacak, onu tek bi kişinin ya da partinin ya da görüşün diktasından kurtaracak ne kadar ilke varsa onları bir çırpıda çöpe atıp kendi oligarşisini kuracak bir sistem olarak bakıyoruz. yani dolayısıyla açık ve net bu bir cumhuriyet değildir. çünkü senin seçtiğin meclis gensoru veremiyor, yaşama denetimi çok sınırlı. yani benim vatandaş olarak seçtiğim vekilin çok bir hükmü yok yani benim iradem orada neredeyse yok. şimdi işin özüne gelirsek sen chp'li bir milletvekili olarak güya karşı çıktığın, olmasın diye çabaladığın ve olduktan sonra da senin tamamen görüşüne ters bir şekildeki sistemle gelen birini hayırlı uğurlu etsin, cumhuriyet payidar olsun diye kutluyorsun. bu ne perhiz ne lahana turşusu? ve de payidar olacak hangi cumhuriyet? sen hani bu sistem cumhuriyet değil diyordun? kısacası anlatmak istediğim kutlamasın mı yaa falan gibi değil, senin eleştirdiğin ve cumhuriyetle alakasının olmadığını izah ettiğin sistemle gelen birini cumhuriyet adına kutlamandır. bu çok yaman bir çelişkidir. gerçi kader secimi dediği seçimde sandıkların yüzde 25inde müşahit bulundurmayan bir partinin vekilinden beklentimiz de iç güveysinden hallice olmalıdır ama işte dayanamıyor insan.
  • akebeyi hiç sevmem, erdoğancı da değilim hatta ona da karşıyım, ama bir siyasetçinin doğru olan davranışını da eleştirecek değilim doğru olanı yapmış.
    keşke yanılıyor olsak ta her şey çok güzel olsa isim midir önemli vatan mı?
    burada yanlış bir şey yok.
    götlerini yerlerinden kaldırıp adam gibi mücadele edip başımızı öne eğdirmeselerdi onlar tebrik edilecekti onlara başarı dileklerinde bulunulacaktı.