• muhteşem bir adam. ben youtube'da orhan gencebay'ın eserlerini bağlama ile çalan kişileri dinlemeyi severim. yakın bir zamanda bu adam da çıktı karşıma ve bunun kadar iyi ve içten icra edeni görmedim. hem bazı bazı anlatıyor da bir şeyler. sırf orhan gencebay eserleri için youtube'da kanal açmış. umarım bende bir şeyler kaparım bu adamdan. ellerine sağlık.

edit: adam bağlamadan ud sesi çıkardı ya la. zamanında albümlerde böyle de çalmışlar.

görmek için tıkla.
  • orhan gencebay’ın ne kadar kaliteli ve farklı bir müzik yaptığını bu abinin sayesinde bir kez daha anladım.

orhan abi hemen her röportajında bağlama albümü, bağlama dersleri vs. projelerinin olduğunu dile getirir. sanırım ilhan özbay bu projeleri orhan abiden devraldı. bence iyi de yaptı. zira orhan abinin harekete geçeceği yok.
  • müzik çevrelerinde şeytan bağlamacı lakabıyla tanındığını şu videodan öğrenmiş olduk. şeytan bağlamacı diye bir aratalım dedik, 12 yıl önce şöyle bir video yüklenmiş olduğunu gördük. ilhan başkan videonun altına "çocuklar öyle istedi kıramadım.?" diye yorum yapmış. özgün bir iş, vesselam...
  • efsane bir bağlamacı.

keşke icracılığının yanında besteciliği de olsaydı. bu yeteneği kendi eserleri ile dinlemek isterdim.
  • bu gecemi ihya eden muazzam kişilik. orhan gencebay'ın her eserini neredeyse kusursuza yakın çalabiliyor. youtube'a yüklediği videolarda çaldığı şarkıların her birini orhan gencebay'dan abartısız biner kez dinlemişimdir. yani az biraz, ucundan kıyısından gencebay müziğinin ne menem bişey olduğunu bilirim. ve şu çok açık bu eserleri ilhan özbay'dan daha iyi çalabilen yok. sadece uğrunda bir ölmek kaldı parçasını çalışı bile ne büyük bir yetenek olduğunu göstermeye yeter. bu da transa geçtiği bir başka video.
  • neredesin sevgilim şarkısına yaptığı video ile çıtayı arşa çıkaran bağlama üstadı.

nice gençlerin kendi sazıyla arasını bozmuştur.
  • kendini orhan gencebay parçalarına adamış bağlama üstadı. youtube profilinde orhan gencebay parçaları var. daha önce orhan gencebay parçaları çalan bağlama ustaları gördüm ama bu abi gibi çalanı görmedim. abartı geçişleri yok, genelde parçaya sadık kalmış.

örnekler
    demedim mi
    arıza sesler
    leyla ile mecnun
  • youtube da, gençlerin çaldığı orhan gencebay parçalarını beğenmeyip doğru yola çekmek için uğraş veren abimiz.
  • bu adamı çağırmayan tv programlarına yazıklar olsun.
  • bağlama virtüözü diye ortamlarda gezen tüm şovmenleri ona katlayacak bir adam kendisi. daha iyi bir ritim duygusu daha üstün bir kulak ve parmak kabiliyeti hiç birinde yok. kendi kategorisinde ilah olan ismet topçu neyse bu adamda kendi kategorisinde tek başınadır. tam anlamıyla bir müzik virtüözüdür. kusursuz bir makinedir. motor şarbon vs vs vs bu adamın öğrencisi olamaz net !
hesabın var mı? giriş yap