• euro 2020 programlarında yer verilmemesi normal, çünkü ben maçları izlediğini sanmıyorum, bu adamın maç izlemesi için üzerinden yıllar geçmesi ve o maçların nostalji değeri taşıması gerekiyor, 2050'de anlatır bonucci - chiellini harika ikiliymiş diye.
  • futbol tarihi konusundaki bilgi dağarcığı beni korkutuyor şahsen. 50'ler, 60'lardan itibaren neredeyse tüm majör lig takımlarına, kadrolarına hakim, turnuvaları, hatta turnuvalarda atılan golleri biliyor. bıyıklı topçulardan 11 yap diyosun 82 st.ettienne'den çok beğendiği bi topçuyu yazıyor. sovyetlerden 11 çıkar diyorlar, hangi mevkiye adam koyacağını şaşırıyor, tarihin en iyi kalecilerini soruyorlar, zoff'tan başlayıp, lev yashin'den çıkıyor, en son 2000'lere geliyor vs vs..

dinlemesi gerçekten keyifli bi insan. popülaritesinin çok daha fazla olmasını beklerdim.
  • (bkz: hayvan forvet)
  • bugün nişantaşı’nda gördüğüm süper insan.uzaktan gördüm önce önüne gelince sinyor dedim.merhabalar dedi.biraz yüzü asıktı ama yine de pozitif görünmeye çalıştı.işte nasılsın iyisinden sonra biraz üzgün yüzü için ya kusura bakma hastayım biraz da dedi.gitmeden önce var mı bir isteğin demesiyle içimden ulan reis bee dedim.ne demek abi canının sağlığı dedim.
    bu da böyle bir anımdır.iyi,hoş bir abimiz.
  • ali ece'ye "futbol tarihine çok hakim" diyenler bu arkadaşa ne der merak ediyorum.
  • kendisi bildiğim kadarıyla sosyal medyayı pek aktif kullanmıyor. hatta bu sebeple bazı programlarda bununla ilgili övgüler de işitmiştik. yani bu ne kadar övülecek bir durum bilmiyorum ama bu tip sosyal medyadan uzak olma durumlarında şöyle bir şey ortaya çıkar; yersiz alınganlık.

ilhan özgen'i çoook uzun süredir takip ediyorum. hatta 10 yıl önce bir sertifika programında birlikteydik, o dönem bile derste söyledikleriyle kendisini tüm sınıfa dinletirdi. genelde bu tip cümlelerin ardından bir "ama" gelir, maalesef yine öyle olacak.. her şeye rağmen kendisinin bu sosyal medya konusunda yersiz alınganlığı artık katlanılması zor bir aşamaya geldi. özellikle socrates fc'deki son maradona konulu bölümde baştan sona buna tanık olduk.

kendisinin dikkat ettiğim kadarıyla klişe bir "birisi de şöyle demiş", "bir tanesi de şey yazmış" cümlesi var. ya abicim kim bunu diyenler? madem sosyal medyada aktif değilsin sen bu tip yorumlara nerede rastlıyorsun böyle? demarke'nin, tribündergi'nin tweetlerinin altı mal doluyken muhtemelen aralarından birinin yorumunu görüp bunun üzerine sosyal medya genellemeleri yapıyorsun. socrates gibi bir mecrada önemli bir roldeyken muhatap alman gereken kişiler youtube, twitter'da her şeye "çöp" demeyi eğlence haline getirmiş 17-18 yaşında çocuklar mı allah aşkına?

bir üst entry'deki yazar çok iyi yazmış bu kısmı. ilhan özgen'in sürekli kim olduğu bilinmeyen birilerine karşı savaşı var. sürekli buna tanık olmak da gerçekten çok yorucu olmaya başladı. sal abi lütfen şu yorumları. sosyal medyanın bu dinamiğiyle çok geç tanışıp buna ayak uydurmak kolay değil. atahan altınordu da son maradona bölümünde birkaç kez bundan bahsetmeye çalıştı ama o da çok etki etmedi maalesef.
  • sinyor ne diyor programında hayvan gibi karizması olan socrates yazarı, mevcut imajı ile dönem dizilerine göz kırpıyor.
  • kaliteli şeylere parayı acımama gibi bir huy var bende. bu huyumdan da sonuna kadar mutluyum açıkçası. socrates dergi ve youtube ekibi de bu ülkenin spor namına en kaliteli insanlarından oluşan ekibi bana göre. diğerlerine göre çok daha avrupai oldukları için ''burnu havada bu ekibin'' tarzı eleştiriler yapılıyor birkaç kendi bilmez tarafından. medyada çok biliyorsan sevilmiyorsun zaten...

ilhan özgen de bu kaliteli ekibin kaliteli üyelerinden biri. retro futbola çok ısınamadım ben, halen daha öyle vaktimi doldurmak için eski zamanı okumam veya izlemem ancak ilhan özgen kendini izletebiliyor. öncelerinde yine ben de kendisine ısınamamıştım ancak sonradan önyargımı kırdım :)

başarılarınız daim olsun, umarım bu kaliteyi koruyarak yazılarınız devam eder temennisiyle...
  • üniversiteden bir arkadaşıma, konuşma stili, hal ve hareketler ve ilgilendiği alana dair derinlikli bilgisiyle çok benzettiğim için sırf, bütün programlarını oturdum izledim.

futbol yorumları sübjektif, o da bunun farkında. işini büyük bir istekle ve severek yapan bir insan olduğu aşikâr. bu da yeterli bence. böyle insanlar az memlekette, olanlara sahip çıkmak lazım.
  • socrates dergisine emek veren ekibin içinde yer almaktadır.
hesabın var mı? giriş yap