şükela:  tümü | bugün
  • konusunda son derece başarılı ve bir okadarda sempatik ve güler yüzlü estetik cerrah web sitesi
  • 2 kez saç ekim operasyonumu gerçekleştirmiş doktor. ikisinde de fut yöntemini kullandı.

ilkinde ense kökündeki dokuyu kendisi aldı, ekim kısmını ise asistanları ile beraber yaptı. alın üstü denilen bölgeye yapılan operasyon kesinlikle başarılı oldu, sonuçtan çok memnun kaldım.

ikincisinde daha ortalara ve tepeye sıklaştırma şeklinde bir operasyon için gittim. ancak bu kez ne ense köküne ne de ekime karıştı, her şeyi asistanlarına bıraktı. ekilen saçın %50'si ya tuttu ya tutmadı, ensemde ise rezalet bir iz kaldı. kesinlikle başarısız bir operasyondu.

bu konudan bağımsız; benim 2. operasyonumdan kısa bir süre sonra da çalıştığı marmara med ile ayrılığa düştü.
  • yaklaşık 15 gün önce saç ekimimi gerçekleştirmiş doktor. şimdilik herşey yolunda, ancak birşey söylemek için erken. sonuçlar ve kendisi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen suserler 3 ay sonra mesaj kutumu şenlendirebilirler.

2.5 sene sonra edit: sevgili bahtsız kel suser'ler;

bu entry'i girdiğimden beri belki yüzlerce mesaj aldım gidişatla ilgili, mümkün olduğunca herkese cevap vermeye çalıştım, ama yoğun dönemlerimde sonra cevap yazarım deyip unuttuğum çok kişi oldu ve olmaya da devam edeceğinden bu edit'i girme gereği duydum, yazıp da cevap alamayan dostlarım kusura bakmasınlar.

ekimden yüzde 90 oranında memnunum arkadaşlar. şakak ve vertex bölgesine 2300 civarı greft ektirdim serdar hoca'da ve ekim yapılan bölgede ekilen greft'in karşılığını aldığıma inanıyorum. eski şakağı açıklardan biri olarak artık ekim yapılan bölgede gayet yoğun saçım var, saç çizgisi gayet düzgün ve asimetrik oluşturulmuş ki ön çizgi işçiliği çok önemlidir bu operasyonda. en ön çizgide kendilerini uyarmama rağmen yine de çoklu greft'lerin kullanılmış olduğunu görüyorum ki bu da yüzde 10'luk memnuniyetsizliğimi oluşturuyor. yüzde 10 ile sınırlı kalmasının sebebi bu işe ciddi şekilde kafa yormuş kişiler dışında sıradan insanların baktığında bu kusuru algılayamaması, buna da dikkat etmiş olsalar gerçekten kusursuz bir saç ekimi olduğunu söyleyebilirim ama ön çizgide yumuşak bir geçiş sağlayabilmek adına çoklu greft'lerin ön çizgide kullanılmaması tüm dünyada saç ekimiyle uğraşan doktorların dikkat ettikleri ve dikkat edilmesi hususuna diğer doktorları yönlendirdikleri temel unsurlardan biridir, bu sebepten dolayı yazmam gerektiğini düşünüyorum.

özellikle saç ekimi yapılan bölgeden memnun olduğumu belirtmemin sebebi de hala gürül gürül saçlı bir kafaya ulaşmamış olmam. biraz şahsi bir durum bu ama saç ekimi öncesinde orta bölümde oldukça sık saçım olması sebebiyle o bölgeye ekim yaptırmadım, ancak ekim sonrasında ortadaki saçlarım oldukça seyreldi, eskiden şakaklardan kel bir adamken şimdi önde saçım var, arkasında yok. psikolojik olarak rahatsız etmiyor beni, önde saçım olduğu sürece arkayı istediğimde topik ile kapatabiliyorum ve topik ile kapatabildiğim sürece tekrar ekim sürecini yaşamaya pek niyetim yok, ancak bu durumu başka bir paragrafla özellikle belirtmemin sebebi saç dökülmesi tamamlanmamış arkadaşlarımızın böyle bir duruma da hazırlıklı olması gerektiğini düşünmem.

saç ekimi operasyonunu tavsiye eder miyim ? hayatta hiçbir şeyi tavsiye etmediğim kadar. beş sene önceki fotoğraflarımda bugünkü halimden 10 sene daha yaşlı gösteriyorum, görenler şaşırıyor. farkında olmasanız bile etrafınızdaki insanlar saçlarıyla uığraşırken sizin havaya kaldıracağınız saçınız bile olmadığında psikolojik olarak son derece yıpranıyorsunuz ve gerçekten çektiğiniz strese, üzüntüye ve özgüvensiz günlere değmeyecek kadar basit bir operasyon ve süreç. ekim operasyonu çok zahmetli, yedi sekiz saat boyunca süren bir çin işkencesi gibi adeta ancak tek sonrasında hiçbir sıkıntı çekmedim neredeyse, tek bir gün dişinizi sıkacaksınız yani, ertelemekle sadece kendinize zarar veriyorsunuz, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. umarım yardımcı olabilmişimdir, merak ettiğiniz başka şeyler için her zaman yeşillendirebilirsiniz.
  • plastik ve estetik cerrahi uzmanı bir doktor, saç ekimi yaptırmak kumar gibi kendisine, çok iyi ekimleri de var ama nekroza sebebiyet verdiği ve çok çirkin sonuçların olduğu ekimleri de var ama genelde yaptığı ekimlerde saç çıkıyor yani saç çıkmama sorunu yaşayan pek yok ama dediğim gibi bazı ekimlerinde de nekroza sebebiyet veriyor ve kafanızda bir bölgede deri ölüyor ve mosmor oluyor ekim hatasından dolayı ve o bölge sonradan mor kabuk kalkınca bomboş kabak gibi çıkıyor, internetteki saç ekim forumlarında bol bol ekim sonuçları mevcut inceleyin kararınızı ona göre verin , genelde 3000-4000 civarı ekim yapar ve 3500-5000 tl başında bir rakam istiyor ekim için bugünün parasıyla, önleri daha sık arkaları daha seyrek eker, yeri bağdat caddesinde.
  • ilhan hoca son dönemlerde karşılaştığım en babacan doktorlardan biri, çok yakın bi arkadaşımın saçını ekti, ben muayene için birlikte gitmiştim, açık sözlü her şeyi paylaşıyor, yaptığı işin referensı olacağının farkında olduğu için en ince ayrıntıya bile dikkat ediyor. arkadaşım 8 ay önce ektirdi saçları, baya bi güzelleşti:) merak edenler linke yeşillendirsin. yeride bağdat caddesi üstündeki vakko köşkün karşısında.

http://i.hizliresim.com/7mdrrn.jpg
  • fue yöntemi ile 2000 greft saç ektirdiğim doktor. yaklaşık 5 saat sürdü operasyon boyunca zerre acı hissetmedim çok rahattı. gerek operasyon öncesi gerek sonrasında yaklaşımı, tutumu gayet ilgili geldi. 3 ay beklemem gerekecek ancak donör alan epey temiz ve güzel kullanılmış, şuanlık ekimim gayet sık görünüyor. ilerledikçe editlerim.

(bkz: #64427906)