• sık sık itudeki en iyi hoca olduğunu söylemekten geri kalmayan değerli öğretim gorevlisi...

dönem sonunda gelen edit: hoca iddialarında sonuna kadar haklıdır; zira ilhan talınlı itu'nun en iyi hocasıdır...
  • fenomen. unlu sozleri arasinda o muhtesem ingilizcesiyle hafizalarimiza giren 'after my lecture, you can happy; but you are in my lecture, so you have to happy now' da bulunmaktadir..

happy'yi bir fiil olarak kullanip ingiliz diline kazandirmasindan dolayi gurur duyuyoruz.
  • ilhan talınlı ile ilgili olarak kayıtlara geçmesini istediğim iki nokta var:

i) her dersinde bir şekilde punduna getirip bir yerlerden öğrendiği "dilution is not a solution for pollution" cümlesini söylemesi... kafiyeli olduğu kadar doğru, doğru olduğu kadar kafiyeli bu sözü aradan yıllar geçmesine rağmen unutabilmiş değilim

ii) her derste mutlaka bir şeylere (örneğin: galatasaray'a, bergama'da siyanürlü altın çıkarılmasına, bizlere) sinirlenip, sövüp, rahatlayıp bir sigara yakmasıdır. ilk dersinde hocanın bu hareketine çok sevinen ve sigaralamıza davranan bizler ilhan hoca tarafından derhal durdurulmuş ve sövülmüşüzdür.
  • derslere ara verirken "şimdi bir sigarrr molası verelim" ve yüzde sekseni diyim ingilizce bilmeyen sınıfa ünlü sözü "dilution is not a solution for pollution"la arıtımın esasını öğreten, çevre kimyası derslerinden birinde "kimya özel bir meleke gerektirir" sözünün de sahibi* hocamız. şık giyinir bi de.
  • dersinde yapılan sunumlarda lacivert sarı renklerde fon seçilen, dilution is not a solution for pollution sözü ile hatırlanan, itü çevre mühendisliği bölümü güzide hocalarından.
    fenerbahçe taraftarı.
  • muhtemelen karakterli duruşu nedeniyle emekli edilen itü'nün en birikimli hocalarındandır..
    dinazorların hala bölümde olması, kendisinin emekli edilmesi öğrenciler için büyük kayıp.
  • ogretmenler gunu dolayisiyla aklima gelip dusen bir tanecik hocam... ogretmen dendiginde aklima gelen tek insan, tez hocam....

facebooktan ogretmenler gununu tebrik edince tesekkurler canim kizim deyip gozlerimi dolduran.

her turkiyeye gittigimde ziyarete gitmek istiyorum, ama hayirsiz bir essek oldugumdan gidemedim hala.

itu ye dair yegane ozledigim sey olabilir, ayrica inat edip, dersler bitene kadar odasinda onumde catir catir sigara icip bana icirtmeyen, dersler bitip de sirf tez kalinca, ''hadi yak bi tane yak yak!'' diyen, hayatimdaki en guzel cay-sigara muhabbetinin sahibi. cok zeki, cok bilgili, cok fenerbahceli, cok canim hocam benim.

ozledim!
  • dünya tatlısı bir adam bu dönem açılan mühendislik etiği dersinde bizimle bir dönem geçirecek hoca. ilginç projeler vereceği ve dönemin çok enteresan geçeceğini düşündürten sayın şahsiyet.
  • an itibariyle tv 8'de muhallebi kralı'nda su-çevre politikaları hakkında konuşan hocamız.
    sesi ayrıca şiire de çok yatkındır.
hesabın var mı? giriş yap