şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merhaba arkadaşlar.1991 doğumluyum.ismim mert.2012 mayıs ayından beri lösemi tedavisi görüyorum. maalesef hastalığımın türü ilaç tedavisi ile iyileşilebilecek türden değil.bu sebeple ilik nakli şart. türkiye de ve dünyada uygun verici şimdilik yok. eğer ben ve benim gibi hastaların sizin sayenizde hayat bulmasını isterseniz ilk etapta tek yapmanız gereken türkök merkezlerine gidip sadece 1 tüp kan vermek...eğer olur da ilik kardeşi çıkarsak o zaman 30 dakikalık hafif bir işlemle iliğinizden az bir örnek alınıp çoğaltılarak bana naklediliyor.yaşarken bana hayat vermiş oluyorsunuz...
  çok az bir zamanım kaldı arkadaşlar.

  aşağıdaki linkten bulunduğunuz ildeki kök hücre bağış noktalarını bulabilirsiniz.

  http://www.kanver.org/…eri/kokhucrebagisinoktalari/

  benim bağışımla mı iyileşecek diyenler için ise ufak bir haber(yenilen hastalık benim türümden) :

  http://m.aktifhaber.com/…irden-bulundu-1299395h.htm

  daha fazla bilgi almak isteyenler özelden bana ulaşabilirler.şimdiden çok teşekkür ederim.

  önemli edit: arkadaşlar 5382403553 den whatsapp vs yoluyla sorularınızı cevaplayabilirim.

  uludag sozlukte gordugum bir yazar kardesimizin actigi baslik. yazarligim olmadigindan orada basligi uplayamadim. buradaki kisi ve bilincli insan sayisi fazla oldugu icin elimden gelen pazartesi gidip kan vermek ve sizleri bilgilendirmek. aynen aktariyorum.
  umarim guzel haberler aliriz.

  sozluk ici editi: (bkz: #57172483)

  destek bekledigimiz ayrica link

  https://www.change.org/…etition&utm_medium=copylink
 • kardeşimizin sağlığına kavuşması için desteklenmesi gereken hede.
 • entryde paylaşılan linki açamadım. bilen arkadaşlar, kocaeli izmit merkez'de nerede türkök merkezi varsa beni bilgilendirirse sevinirim. bizim de bir faydamız olur umarım.
 • ekşi itiraf kadar popüler olamayacak başlıktır. bu başlıklar ne zaman açılsa resmen harap oluyorum. arkadaş şu sözlük bir şu kampanyayı yürütemedi. bakın insanlar sürekli başlık açmak durumunda kalıyor. ekşi itiraf gibi sürekli entry kasılacak başlıklar yerine bakın ilgili başlık. buraya entarinizi girin ve basayım şükelanızı. sözlükte binlerce yazar var, kan veren yazar yok.
  ilgili başlık ve entarim. (bkz: #57564963)

  sizleri seviyorum ama bazen insanı üzüyorsunuz he.

  edit: ekşi sözlük içinde bulunan vicdan sahibi bazı yetkili kişiler bu soruna en sonunda dur demişler. başlığı taşıyıp düzenlemişler. umarım bu başlık ekşi itiraf kadar popüler olur. bu konuya dikkat çekmek isteyen, yardıma ihtiyacı olan insanlar için daha büyük ilgi gösterilir. donör adayı olduktan sonra yapmanız gereken sadece başlıkta bulunan takip et butonuna basmak, bu başlığa sahip çıkmak, bu kadar basit.

  bakın ekşi itiraf gibi başlıklar olmasın demiyorum o da olsun ama madem çok itiraf etmek istiyorsunuz gidin donör olun, gelin burada itiraf edin kabulümdür bee! valla bak şükela butonunu aşındırmazsam namerdim.
 • tam hematoloji okurken gorduğum ve hem uplayarak hem de en kisa zmanda hatta yarin bağis yaparak destek olacağim arkadasin yardim cağrisidir.
 • pazartesi günün en yakın kök hücre bağış noktasına gidip kan vererek elimden geldiğince destek olacağım mert'e. belki de benimdir beklediği, belki de bir başkası. bizim için çok kolay, minicik bir şey onların yaşam umudu. umarım içimizden biri mert arkadaşımızın yaşamasının sebebi olur.
 • detaylı bilgi isteyen arkadaşlar buraya baksın. yetmezse yeşillendirin
 • hepimizin bulunduğumuz ildeki merkezlere giderek kan örneği vererek destek verebileceğimiz kampanya. lütfen duyuralım ve bu insanlık görevine omuz verelim. sanırım artık kızılay yeni bir sisteme geçmiş ve ilik için kan vermek ve daha sonra uyumlu hasta olursa ilik vermek çok kolaylaşmış. tüm ilik nakli trombosit vermek kadar basit artık. destek veren çabalayan herkesten allah razı olsun. tüm gerekli bilgiler şu adreste mevcut.

  http://www.kanver.org/…zmetleri/kok-hucre-bagisi/53

  've kim bir kişiye hayat verirse insanlara toptan hayat vermiş gibidir.' maide suresi 32. ayet
 • desteklediğim kampanya .