şükela:  tümü | bugün
 • ah ulan giderken yolda yakalasam da ulaşmasa dedigimiz pişmanlık mailidir genelde. gereksiz,anlamsız.

  (bkz: great expectations)
 • iki çeşittir...

  "ağzıma sıçtın, siktir git" içerikli olanlar ve "ağzıma sıçtın, beni bırakma" içerikli olanlar...

  "ağzıma sıçtın, siktir git" versiyonunda ayrılık anında söyleyemediğiniz, içinizde sinsice biriktirdiğiniz olumsuz olayları bir bir yazacaksınız. onun aslında ne kadar boktan bir insan olduğundan, onunla geçen her gününüzün bir kabus olduğundan bahsedeceksiniz... ve en önemlisi bela anıp, küfür edeceksiniz...

  "ağzıma sıçtın, beni bırakma" versiyonunda ise birlikte geçirdiğiniz bütün güzel anları sıralayacaksınız. kimsenin sizi onun kadar mutlu etmediğinden dem vuracaksınız. özel anlar için biriktirdiğiniz nesneler varsa onları tekrar hatırlatacaksınız... ve en önemlisi onu ne kadar çok sevdiğinizi ve onsuz asla yaşayamayacağınızı söyleyeceksiniz...

  bu maillar için bilinmesi gereken tek şey ise sonucunda hiçbir bok olmayacağı. çoğu zaman cevap da alamayacaksınız ama yine de yazacaksınız. çünkü bunlar biten bir ilişki sonrası olması gerekenlerdir. bir doğa kanunudur. eğer bu tür bir mail atılmıyorsa siz zaten hiç ilişki yaşamamışsınızdır.

  attığınız bu mail bir müddet daha giden kutunuzda duracak. tekrar tekrar okuyacaksınız. gönderdiğiniz kişi bile sizin kadar okumamış olacak... hatta bazen hiç okumadan silecek... siz de hala "ulan keşke şuraya şunu da ekleseymişim" falan diyeceksiniz.

  sonra bakacaksınız, onsuz yaşayabiliyorsunuz veya bir başkası daha beter ağzınıza sıçıyor; o zaman o mailı sileceksiniz...

  silmeyenler de olabilir. onlar, hayatlarına daha sonra girecek insanlara da aynı yazıyı, üzerinde ufak tefek değişiklikler yapıp göndermek için saklıyorlar... sorunlu işte amına koyayım!
 • akabinde twitter'dan '' herkes ederi kadar !! '' tweeti, 3 gün sonra da facebook'tan '' bağlanmayacaksın '' şiiri olarak devam eder.
 • aldatan kişiye karşı yazılmışsa içinde bol bol küfür barındıran maildir.
 • çok sükür bunu da yaşadım. bana facebook mesajına eklenmiş word formatında gelmişti artık siz gerisini düşünün.. okurken başını unutup yer yer not alma isteği doğuruyordu insanda.
  bitmiş gitmiş işte, niye kendini edebiyata veriyorsun. varsa iki çift sözün söyleyecek, biraz cesaret, temiz hesaplaşmalar en iyisidir. ne o öyle klavye arkasından çıtır çıtır...

  bir aşk bitiyorsa, hakedilen bir bağırış çağırış varsa onu da yaşamak lazım. sevmek de kan kırmızı olsun, ayrılmak da..
 • terkedenin değil terkedilenin yazdığıdır.canı yananın,umursanılmayanın yazdığıdır.içinde belki yalvarış vardır, belki isyan belki saygı,belki sevgi ve gözyaşı vardır.ama terkedenin ya da vicdan sahibi olmayan tarafın çoğu zaman okumaya bile zahmet etmediği,etmeyeceği maildir.size,sevginize saygı duymayan adam/kadın inanın onu zerre kadar önemsemeyecektir.ki o mail aşamasına gelmeden gözyaşınızı,acınızı önemsememiştir.bunları göz önüne alarak deli deli hareketleri bırakın ve o mail için gözlerinize,emeğinize yazık etmeyin.
  özetle,sonucu hiçbir şekilde değiştirmeyecek sadece onun gibi birine harcadığınız emeğe, sevgiye zaten pişman olacaksınız bir süre sonra bir pişmanlık daha eklememek için yazmamanız gereken maildir.
 • çok kıskandığım mail. lan ne güzel devasa boyutta mail doldurabilecek kadar dolu bir şeyler yaşanmış, birikmiş, kavgalar, kırgınlıklar falan. denemedim değil. geçtim bilgisayar karşısına devasa boyutta mail yazmaya. benim aklıma göt, sikko, vay anasından başka hiç bir şey gelmiyor. sadece göt yazıp göndermek de olmaz tabi. 500 tane göt yazsam, altına l.a diye imzamı atıp göndersem aynı etkiyi yaratır mı tartışılır. denemek lazım.
 • karsi tarafin hic bi zaman ciddiye almadigi, cevap vermedigi maildir
 • hiç yazmadığım ve anlamsız bulduğum maildir.
  ama bu maili taraflardan biri yazmadan ilişki bitmiyor sanırım. ayrılık savsatası uzadıkça uzuyor. ayrıl barışlar arasında mekik dokunuyor ta ki bu mail yazılıp gönderilene kadar.

  şöyle bir şey oluyor galiba; (bkz: yazdım ve bitti) (bkz: okudum ve bitti)
 • bir benzeri de şirketten kovulunca patrona/müdüre yazılanıdır.

hesabın var mı? giriş yap