şükela:  tümü | bugün
170 entry daha
  • cevap vermeye gerek olmayan terkedilen tarafın içini dökmek için yazdığı gereksiz abartı şeylerle dolu olan mail.. karşısına çık bakalım yapabiliyomu dediklerini.. boşalma şeklidir.
  • sadece çekip gitmek yerine devasa boyutta mail döşüyorsa o ilişki en azından onun için bitmemiş demektir! yoksa ilişkinin bittiğini insanların kompozisyonla anlatmaya ihtiyacı yoktur.
  • ilişkinin en hastalandığı noktadır. kişinin yaşama devam edebilmesi adına kusulur, rahatlanır. umut sarıkaya'nın yaklaşımını görmek ise, durumuna gülme yeteneğini kazandırır.
  • öyle bi şey olmadı

edit: ilişkim olmadı.

edit 2: artık ilişki var, henüz mail gelmedi.

edit 3: ilişki biteli baya oldu, kısa bir sms geldi sadece.
  • bu zamana kadar birkaç kez yazmışımdır da okumuşumdur da.. uzun uzun.. fakat amaç karşı tarafa son bir mesaj vermekse şayet, uzun ve kesintisiz bir sessizliğin üstüne tanımam..
    (bkz: sessizlik herkesi mahveder)
  • düzgün türkçeyle yazılması şarttır aksi durumda bir an önce ana fikrine gelmek için insanı sabırsızlandırır.
  • mutlaka ama mutlaka "buna sakın cevap vereyim deme, daha yazıp da konuyu uzatma, ben sadece bil istedim" minvalinde temkinler ile neticeye bağlanan maildir.

fakat hem yazan taraf köpek gibi cevap gelmesini bekler, hem karşı taraf maili okumayı daha bitirmeden hemen lafları döşeyip cevabı yazmaya başlar...

çok tipik.

ayrıca daha iki hafta evvel canişkomlu, bebeğimli, aşkısılı canısılı dilli dudaklı emmeli gömmeli takılan laçka tipler bu ilişkinin bireyleri değillermiş gibi, bu ilişki finalindeki devasa mail yazılırken resmi türkçe kullanılır ve adeta bir lord, adeta bir cumhurbaşkanlığına dilekçe yazılıyormuş gibi bir tavır takınılır. çok tuhaftır.
  • ne kadar uzun olsa da silinir.
    herşey gibi.
    herkes gibi:
    son gibi.
  • genellikle ilişkiyi bitirenin değil terkedilenin tevessül ettiği, bokunu yirim, sensiz yapamam, ne istedinde yapmadım, sorun bende değilse beni niye bırakıyon yapma etme tadında geçen ve cevaben ya bir kaç satır ya da hiç cevabı olmamayan bişey
282 entry daha

hesabın var mı? giriş yap