şükela:  tümü | bugün
260 entry daha
 • bilgisayarda yazıp kendime mail atıp sonra da onu whatsappa yapıştırıp yolladığım yazı. metro marmaray tramvay aktarması gibi oluyor biraz ama olsun.

  neden bilgisayarda yazıyorum çünkü çok uzun oluyor. neden whatsapptan yolluyorum emeğe saygı algısı yaratmak için.

  edit: whatsapp web kullan diyen bir sürü mesaj aldım. bunu işyerinden yaptım ve whatsapp web blockluydu arkadaşlar. ayrıca whatsapp web kullanamayacak kadar cahil biriyle ayrıldığı iyi olmuş partnerinin diyen arkadaş bana bu kadar kini neden duydu. sebebi neydi ki.
 • yapmışlığım da bana yapılmışlığı da vardır. mail, whatsapp, facebook, messenger, mesaj,, yapabilenler içinse yüzyüze. her ne şekilde olursa olsun yapılması gereken şey. bunu zaten herkes için yapmazsınız, gerçekten değer verilen birine veda etmek gerektiğinde, ona ne kadar kızgın olduğunuzu, ne kadar kırgın olduğunuzu, ne kadar umutsuz olduğunuzu, ne kadar göt olduğunu ya da sizin öyle olduğunuzu, neden gittiğinizi, neden buna mecbur hissettiğinizi, her şeyi içinizde hiç bir şey kalmayacak şekilde dökün. hem söylecekleriniz kalmasın içinizde, düğüm düğün olmasın boğazınız.. hem de bu kesin noktayı koyunca yarına başlamak, yeniden başlamak daha kolay olur. karşı taraf ne kadar umursar, gidişinizi nasıl karşılar bunun da önemi yok o saatten sonra. ister üzülsün, ister sevinsin, ister okusun ister okumasın.. önemli olan onun değil sizin ne hissettiğiniz o saatten sonra. bu gerçek bir veda ise, herkes içindeki tüm acıları dışarı atarak, orada bırakarak, ferahlayarak, nefes alarak gitmeyi hak ediyor.
 • sesli mesaj bırakanıyla, mektup yazıp kapı altından atıp gideni de bana rastlamıştır.

  tanım: bazı durumlarda kendini aklama çabası, bazı durumlarda ise bitmiş bir ilişkiyi tekrardan başlatabilme umuduyla yazılandır.
 • sonu selam ve dua ile diye bitmez.
 • ilişkinin bitmediğinin kanıtıdır. maili alan hala önemseniyordur. cevap veriyorsa önemsiyordur da tabii. ilişki iki taraf da sesini kesince biter.
 • yazmayın, göndermeyin, söylemeyin. bırakın içinizde kalsın, çok ciddiyim. bazen bazı şeyleri söylememek çok daha iyidir söylemeye göre.
 • bunu yapan tek andaval benim sanıyordum, meğer insanların yüzde 90'ı yapıyormuş.
 • bir akademisyenle birlikte olduğum dönemde bu mailden bana da gelmiştir.

  işi komik kısmı, "dosya ektedir..." yazıyordu.

  ekte de 3 sayfalik bir word dosyası vardı. 5 satırlık bir cevap atmıştım. neden 5 satır yazıp saygısızlık ettiğime dair 1 sayfalık daha word dosyası yollamisti...
 • mail ne lan, gereğini de mi arz ediyosunuz. evet.
192 entry daha

hesabın var mı? giriş yap