şükela:  tümü | bugün
  • kıyılıp atılamayan, hatırası olan eşyalardır.

benim için bir çift çoraptır mesela.
  • (bkz: cüzdan)

ne bileyim atamıyorum işte. o cüzdan çekmecemde duruyor 3 senedir öylece... gerçi ufak bir çöp parçasını bile saklarım hatırası olsun olmasın ama bu daha özel tabi. inanıyorum yeni sevgilim attıracak o cüzdanı zorla...
  • mektuplar, oykuler, cd'ler, fotograflar (ah o fotograflar), hediye alinmi$ kitaplar, oyuncaklar, takilar, giysiler, beraber icilen $arabin mantarlari..

gordugum kadariyla verilen sac tutamlari, beraber alinmi$ giysilerin faturalari, cok eskiden kalan, cok dandik kagitlara yazilmi$ mektuplar, artik hazzedilmeyen insanlarca orulmu$ cantalar ve onlarca hazirlanmi$ defterler atiliyor ama..

yani neymi$, hala orada olanlarin nesneleriymi$ o atilamayan e$yalar.
  • kalbinizden ve beyninizden tam olarak kazıdğınızda paraya çevirmeyi bile aklınızdan geçireceğiniz eşyalardır.
  • ilişkiden çok hayatınızın o dönemini yansıtan şeylerdir.
    en nihayetinde o ilişkinin yaşandığı süre sizin hayatınızın belli bir bölümünü oluşturur.
    size ait olduğu için de istediğiniz gibi hatırlayabilirsiniz.
    çekinmeyin.
  • el emeği göz nuru olanlar örülmüş bere, yapılmış resim vs., emeğe saygı
  • hediye olarak mutfak robotu geldi diyelim, herhalde atacak degilim. yahut kitap. ama cok sevmedigimiz, "hmm ne guzelmis" deyip bulusurken arada giymek zorunda kaldigimiz kazak falan mesela. at cope. karsi tarafin geri almadigi kilik kiyafet, benim okumayacagim kitabi, iviri kiviri; onlari da direkt sallarim. evde kendi ayakkabilarimi koyacak yer yok zaten, elalemin eski esya deposu muyuz? bu arada esya zaten kendisi coguldur; esyalar olmaz.
  • prezervatif mesela. hala takılı durur...
  • hersey yasanmisligin anisi oldugu icin gecmise yonelik hicbir esyanin atilmamasi. sadece biten iliskinin gonul sizisi gecinceye kadar goz onunden kaldirilmasi gereken hatira kokan esyalar butunu.