şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırı olduğu için başlığı böyle açmak zorunda kaldım. aslı '' ilişki istemiyorum dedikten 2 ay sonra sevgili yapan kız '' olacak.

  arkadaşımın başına gelen bu hazin olayı buraya taşımak istedim. diyebilirsiniz ki derdini sikeyim. sik abi lafım yok ama bi dinle. olay kesinlikle benim başımdan geçmiyor. arkadaş dedim ya it herif. olayın konusu şu:

  (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

  bey hazretlerimiz gayet yakışıklı, kültürlü, dürüst ve kibar birisi. senaryonun kötü kahramanı olan kızımız ise tipik türk kızı çizgisinde. fakat gönlünü kaptıran bey bunun farkında mı? tabii ki hayır. bey bu sırada burcundan mütevellit sevdicek ile geçireceği güzel ve mutlu günlerin hayallerini kurmakta. öylesine kendinden emin. neden? çünkü kız öylesine sinyaller yolluyor ki böyle düşünmemek elde değil.

  kesişme, flörtleşme falan derken arkadaşlığın bir üstü sevgililiğin bir altı durumuna dönüyor. erkek bu durumda acı çeken taraf. çünkü kızımız 4 5 kişi ile aynı anda flört halinde, yerinde durmuyor. artık katlanılmaz hale gelen bu duyguyu karşı tarafa aktarması gerek, içinde tutamıyor. reddedilmeyi, ama ben seni arkadaş olarak görüyorum'u, ilişki istemiyorum'u, ama sen beni yanlış anladın'ı göze alarak hoşlandığı kişiye açılmaya karar verir. bu arada arkadaşım kızın fazlasıyla naif biri olduğuna inanıyor onu belirteyim.

  ahmed midhat efendi gibi akışı kesip çeşitli bilgiler vermek isterdim fakat derdini sikeyimci tayfa pusuda olduğu için bu fasla girmeye gerek duymuyorum. devam edelim.

  gâlib-i dîvâneyim ferhâd u mecnûn’a salâ diyerek büyük umutlarla konuya girer. ama o da ne? umduğu gibi gitmez. karşısında ona bir şeyler hissettiğini söyleyen, tüm kalbini masum bir şekilde açan pek değerli arkadaşıma, üstelik yüzüne karşı utanmadan ilişki istemiyorum diye yalan söyler. süre zarfında kızın güvenini kazanmak için açık sözlü olan ve dürüst davranan arkadaşım bu sözlerin samimiyetine inanmadığı için gerçek nedeni söylemesi için üsteler. ama karşısında tecrübeli biri olacak ki tüm kalbini açmış birisine ısrarla yalan söylemeye devam eden bir adet türk kızı mevcut. bundan sonra erkeğin çektiği acıyla karışık rahatlama hissini yaşayanlar bilir.

  bu arada entry'yi yazarken yanda uçakların geri geri gidememesi diye bi başlık gözüme ilişti kahkaha attım amk.* neyse konuya dönelim.

  arkadaşım acıyı atlatmaya çalışırken ilişki istemeyen o naif ve saf kızımızı başka biriyle görüyor. önce arkadaşıdır falan dese de işin aslını bir müddet sonra öğreniyor tabii. görüştüğü erkekte benim arkadaşımdan çok çok daha tipsiz fakat piç kategorisinde değerlendirebileceğimiz birisi.

  empati kurun lütfen. size böyle muamele yapan birine karşı siz ne yapardınız? arkadaşım çok öfkeli ve üzgün bi halde.

  şimdi bu olayın er kişide bıraktığı tahribatı kim nasıl düzeltecek? bu tarz beyler daha sonra (bkz: hoşlanan erkeğin adım atmama sebebi) gibi başlıklarda açıklıyor derdini işte.

  edit: arkadaşlar anlatılmak istenen noktayı kaçırıyorsunuz. kızların doğruyu söylemek yerine yalana başvurmalarının kötü bir şey olduğunu anlatmak istedim. karşıdaki insanı salak yerine koyuyorlar.

  edit 2: biz de biliyoruz siktirin nazikçesi olduğunu. ama en başından beri ilişki olup olmayacağını bilen bu cins neden işi uzatıp er kişiye bol bol umut veriyor. hiç adil değil. tamam ego kasacakta aga yazık değil mi? hayır bide arkadaşım flört döneminde arada bi vurgulardı açık açık benle ilişki düşünmüyorsan uzatma muhabbeti kes diye. kız bunlara rağmen umut verdi en sonunda bırakıp gitti.
 • fikrini degisterecek biriyle tanismis olmak cogu zaman yeterli bir sebeptir. sebepsiz yere bok atmaya gerek yok kiz kisisine.
 • dakikası dakikasına uymayan biri olana hiç te garip olmayan hede. hayır 2 ayda neler neler olur sevgili mi olmasın?
 • latince "seni çekici bulmuyorum." anlamına gelen eylem.
  unisex eylemdir. sadece kızlar veya sadece erkeklere özgü bir yan çiziş değildir.

  (bkz: bir erkeği kırmadan reddetmek)
  (bkz: bir hatunu kırmadan reddetmek)
  (bkz: bir kadını kırmadan reddetmek)
 • iki ayı az bir süre zarfı görenlerin beyanı. iki ayda neler değişiyor, gel gelelim fikirler değişmesin. öyle birisini tanırsın ki hayatına yeniden şekil verir. gel de sevgili olma.
 • okudum, kiz kibarca reddetmis, erkek tarafi ya anlamamis ya da gururuna yedirememis simdi bok atiyor. olayin ozu budur.
 • yaptım lan ben bunu, hem de bir erkek olarak.

  ille de bi art niyet, riyakarlık falan aramamak lazım. birden bire de karşıma çıkmamıştı kız karşıma, ama hesaba kitaba bakmıyor bu işler, kendiliğinden gelişti olaylar.

  şimdi gene aynı moddayım, ilişki aradığını hissettiğimi uzaklaştırıyorum bildiğin. aynı tutarsızlığın olması çok zor ama bu sefer.
 • ilişkide yeniyiz galiba?

  "ilişki istemiyorum" en bilinen siktir etme yöntemlerinden bir tanesi. hadi diyelim ki taraf gerçekten bunaldı ve ilişki istemiyor. bu defa da iki ay meselesi var. bu süre uzun bir süre. ne yapmasını bekliyordunuz? kendisini manastıra kapatmasını falan mı?

  çok normal durum. aktaran için ise dramatik olsa gerek. "boşver booolum, sana kız mı yok?" diyerek vazifemizi yerine getiriyoruz.
 • (bkz: yapmak)