şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
  • aman aman paraları onların olsun. kendi payımı öderim gerisine karışmam. para lafı yapan adamdan daha tiksindirici bir şey yok. bazısı ödediği 3 kuruşluk kahvenin lafını yapar. kimisi yemek ısmarladı diye kendini kullanılmış hisseder. kimisi de ayrılınca bunları yüzüne vurur. işte o anda herşey bitiyor en ufak aşk kırıntısı bile kalmıyor. allahtan bana denk gelmedi böyle tipler. yoksa ne yapardım bilmiyorum bir daha asla görmek istemezdim.
  • erkek versiyonundan iyidir.
  • eli sevgilisinin montunun cebinde ısınıyor olabilir.
    bunlar güzel şeyler.
  • türk kızıdır.
  • ilişki ne tür olursa olsun, para mevzularının yazılı olmayan kurallar
    çerçevesinde, konuşulmadan halledilmesi, mümkün olduğunca eşitlikçi ve adil olunması evladır. kimin ne kadar harcadığını veya harcaması gerektiğini yüksek sesle söylememek banalitenin önüne geçmek için elzemdir.

fazlasıyla kesin konuştuysam da dediklerimi bir de şöyle yinelemek isterim: iki kişilik bir ilişkide birisi yemek ısmarlarsa diğeri sinema, birisi bugün para harcarsa diğeri yarın gibi herkes kendi isteğiyle, söyletmeden gerekeni yaparsa, iki taraf da diğer kişiye yük olmamaya özen gösterirse, iki kişi de kullanıldığı hissine kapılmadığı için paradan daha değerli konularda kafa ve vücut yormaya vakit ve motivasyon bulma ihtimalleri artar.

ufak hesaplar yapıp her ödediğinin karşılığını almaya çalışmak ne kadar ucuz bir hareketse, karşındaki kişiye "artık bunu da sen ısmarla!" dedirtecek kadar düşüncesiz veya cimri olmak da bir o kadar aşağılayıcı.
  • ilişkide olan kızdır. lakin kızın hesap ödemesini bekleyen erkek de ne bileyim tuhaf durdu.

yer içer sıçar ardından usulca lavaboya gideceğini söyleyip kalkar lavaboya gider ve dönüşte hesabı öder sonra masaya dönüp hadi kalkalım der.

tabi bu yazdıklarım yiyiciler için geçerli değil, o kendini belli eder.

--- spoiler ---

eğer bi hatun hesap geldiği sizi beklemeden elini cüzdanına atıyorsa bilin ki o iyi niyetli ya da acemidir.
    candır o, hesabı siz ödeyin.

eğer siz elinizi cebinize attığınızda sizden görüp elini cüzdanına atıyorsa komandodur.
    hesabı siz ödeyin ve olay kapansın.

eğer hesap geldiğinde hiç oralı olmuyorsa ve ortalık sessiz ise o bordo yiyicidir.
    merak etmeyin o sizi yer.
    --- spoiler ---