şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle çocukları pistten alalım.
    bildiğiniz üzere erkeklerde (bkz: hormonlar), (bkz: penis boyu), (bkz: testis hacmi) (bkz: kalp damar) yapısı, vücut yapısı*(bkz: psikoloji) gibi değişkenlerin belirlediği (bkz: cinsel istek) ve (bkz: cinsel performans) kadınlarda da hormanlar, vücut yapısı* ve yine (bkz: psikoloji) tarafından şekillendirilmektedir.
    (bkz: damacanaya tecavüz eden adam)'ların bol olduğu ülkemizde bir takım (bkz: elit beyler) haricinde daha önce birlikte olduğu bir kadının cinsel performansını kıyaslayıp onun gibi birisini arayacak çok fazla erkek olduğunu düşünmüyorum. nitekim aksine ülkemizde genel algı cinsel olarak çok aktif kadının daha önce çok fazla ilişkiye girmiş olduğu yönünde olduğundan bu erkeklerde tam tersine korku uyandıracaktır. aslında bu da kendi içinde çok büyük bir kıyaslama içerir ama kadınları değil de erkeklerin kendilerini diğer erkeklerle kıyaslamasını oluşturur.
    bir kısmında da cinsel anlamda tatmin edememe korkusu oluşturabilir.

şimdi işin en zor ve karmaşık tarafına geldik (bkz: kadın olmak) :
    bir çok kişinin de hemfikir olduğu gibi(bkz: kadınlar paralı erkeklere aşık olur) aforizmasını tamamen göz ardı edemeyiz ancak (bkz: erkeklerin kadınlar hakkındaki yanılgıları) 'ından belki en önemlisinin kariyer, para veya statünün bir kadının mutlu olması için gerek ve yeter bir koşul olduğunu düşünmesidir. ancak unutulmamalıdır ki yorgan altında kariyer veya paranız salt işe yaramayacak.
    kadının onu seksi yapan detayları * gayet görülebilmektedir.* ancak erkeğin cinsel performansı tamamen bir muamma ! bir kadının, bir erkeğin onu tatmin edip edemeyeceğine geçmiş bilgileri ve iç güdüleriyle karar vermesi gerekiyor. ve bunun hayli kompleks bir karar verme süreci olduğunu sanıyorum. *
    sonuç olarak erkekteki cinsel performansın kadınlar için önemlidir. daha önce cinsel manada tatmin edici bir ilişkisi veya evliliği olan bir kadının yine (bkz: tatmin olmak) istemesi oldukça doğal bir istektir. unutulmamalıdır ki evliliklerin önemli bir yüzdeki bu beklentinin karşılanamaması yüzünden zora girmekte veya bitmektedir.

daha önce bir kadının x şehrinden bir erkek arkadaşının cinsel performansının yüksek olmasından mütevellit sadece x şehrinden olan erkeklerle ilgilendiğine şahit olmuştum. * çok renkli ve tatmin edici cinsel birliktelik yaşamış bir kadın, daha sonrasındaki ilişki veya ilişkilerinde* bunu yaşayamadığı zaman mutlu olamayacağını düşünmekteyim.

# espri kasacaklardan ziyade ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde yaşayan suser'ların insan hayatında, ilişkilerde çok önemli ama fazla konuşulmayan konu hakkındaki görüşlerini bekliyorum.
  • einstein’ın “genel ve özel görelilik” okunmadan kıyaslama yapmak pek doğru olmaz.
  • alakasız entry'lerden alakasız manalar çıkarıp bana "meriç" diye mesaj atan dalyaraklar! dikkatli bakın, gerçek meriç işte bu! iyi bakın amk çocukları!