• gerçek ruh eşin seninle arkadaş olacak. seni anlayacak, seni takdir edecek, seni sevecek, seninle iyileşecek, seninle büyüyecek ve seninle gelişecek.

biraz da yapboz parçaları gibi olmak lazım. bazı yönlerimizi bükmeden, koparmadan karşı tarafla uyum sağlayamayız. hani derler ya , olacaksa bu kişiyle olurdu diye , olurdusu şudur , yapboz gibi birbirine uyumlu hale gelmek için yukarıda yazdığım gibi eğilip bükülüp o kişiye hazır olmak gerekmektedir.

şimdiye kadar hayatınızda yaşadığınız bütün kopuşlar, ilişki tecrübeleri en son o kişiye hazır olacağınız durumu sağlamak içindi. şimdiden hayırlı olsun, herkesin bahtı açık olsun.

bazı şeyler niye oldu dediğiniz anda , gelecekteki karşınıza çıkacak olan güzelliği görüp bilemediğinizi o an farketmiyorsunuz. ama sonrasında iyi ki diyeceğiniz birisi çıkıyor ve her şey değişiyor.

o yüzden bazı şeylere iyi ki diyorum..
  • iliskiler hakkinda ahkam kesip genelleme yapan kisinin gercekten iliskiler hakkinda bilip bilmedigini anlamak icin su cumlesini bir yerde yazmasi farzdir,sarttir,zorunludur.

"iliskiler hakkinda tek bir sey biliyorum;o da hicbir sey bilmedigimdir"
  • "hiçbir kadın cenneti bulmak için erkeğin cehennemine katlanmak zorunda değildir."

düşünmek yaşamın pasını silmektir, tahsin özmen
  • ilişkilere dair entryler artık kabak tadı verdi, oldukça antipatik geliyor bana...

ben önceden bu konularla ilgili çok yazardım, yine de arada yazıyorum ama sonra okuduktan sonra bana da antipatik geliyor yazdıklarım...

yok ayrılık acısı sonrası yaşanılanlar, yok kısa boylu uzun boylu kadın versusu, yok paralı parasız erkek, yok 30 yaş üzeri teyzeler amcalar, yok tercih edilen kadınlar, yok şişko kadınlar göbekli erkekler vs vs.. uzar gider liste...
    hepsi hep bir kıyaslama, hep bir etiket üzerine giden entryler... okudukça ya da yazdıkça insan üzerine olumsuz bir enerji alıyor bence...

buradan halka duyrulur, bir daha bu şekilde entryler yazmayacağım okumayacağım da... bazen kendimizi tutamıyoruz yazıyoruz ama engel olacağım...

ilişkiler hakkında sürekli entry yazan yazarlar bile itici geliyor artık bana... içeriği ne olursa olsun...

bundan sonra daha genel konular-tanımlar-düşünceler yazacağım...
  • mgtow tayfasının sıklıkla dile getirdiği bir durum var: ''women will always break her rules for an alpha. but she will make rules for a man she deems beta.'' yani kadınlar alfa erkekler için kurallarını yıkarlar, beta erkekler için kurallar koyarlar.

bu gerçekten de çok doğru. kadınlar aşık olduğu zaman genellikle erkeğin dünyasına koşulsuz giriyorlar. onu değiştirmeye çalışmıyorlar, ona saygı duyuyorlar. erkeğin koyduğu kurallara göre oynuyorlar. sevmedikleri zamansa, yani kendilerini garantiye aldıkları ilişki tarzına giriyorlarsa(türk kadınlarıının geneli) bu sefer erkeği yönetmeye kalkıyorlar. evin mobilyalarını bile hepsinin kadının zevkine göre dizilmesi boşuna değil. kadın o betayı ağına düşürdü bile. bundan sonrası koyacağı kurallara koşulsuz itaat etmesini beklemek.

kadının aşık olmadığı sosyal medya hesaplarından bile anlaşılıyor. erkeğin profiline bir giriyorsun, kadınla 500 fotoğraf, biosunda kadın, profil fotoğrafında kadın. kadına giriyorsun, erkekten eser yok. bol bol ''götüm var'' pozları vs. bunun yanında birlikte fotoğraf çektiriyorlar, erkeğin duruşu şu şekil olmalıyken, böyle bir kepazliğe kalkışıyorlar. kadının saygısı yitiyor. alfasını bulana kadar bu sünepe katlanıyorlar, sonrası malum.

meriç olmayın. insan olun.
  • sunu yazmisim cok yakin zamanda (ne lan o -mışım -misim ayaklari?) (bkz: ayrilik sonrasi bosluk hissi)
hesabın var mı? giriş yap