şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her bokun suçlusu biziz zaten ölelim amk. erkeklerde sorun yok siz adam seçmeyi bilmiyorsunuz. kısa paçalı, bmw sahiplerinin kollarına atıyorsunuz kendinizi ondan sonra beni aldattı diye gelip burada ağlıyorsunuz. size göre naif erkek ezik. erkek dediğin güçlü olacak, masaya yumruğu vuracak vs vs. hayat müşterek diyorsunuz ama iyi bir işi olsun iyi bir geliri olsun istiyorsunuz erkek. sizin çalışma amacınız evde sıkılmamak başka bir şey değil. düğünü erkek yapsın, evi erkek alsın, anama danama kardeşime baksın. sizin için erkek demek bir ömür size bakabilecek biri demek.

  hayatta doğru insanlar bulamıyorsanız bence kriterlerinizi gözden geçirin. çünkü; karşınıza hep aynı cins adamlar çıkması adamların sorunu değil sizin sorununuz. bu şeye benziyor her akşam pavyona gidip ondan sonra buraya gelip yav tanıştığım bütün kadınlar da escort çıkıyor diye ağlamak gibi bir şey. neyi nerede nasıl aradığınıza bakın.

  edit: her hareketiniz hesaplı her hareketiniz planlı. seksi bile canınız istemiyor diye yapmıyor değilsiniz yarın öbür gün bakire değilim diye evlenemem korkusundan yapmıyorsunuz. bu kadar mı zavallıca düşünüyorsunuz? bırakın biri sizi bakire değilsiniz diye terk ediyorsa etsin. ama olmaz dimi belki iyi bir kocaya kapak atacakken bir zarın bu kadar problem olmaması lazım. kızlık zarını diktirenleri zaten saymıyorum bile. bir erkeğin seks için ilişki yaşamak istemesi ayıp değil hoşlanıyodur evlenmek istemiyodur seks istiyordur. ama seksi bir şeyin sonucu ödülü gibi sunmak abazalıktan daha utanç verici bir şey. demem o ki seksi talep etmek onursuzluk değil ama seksi ödül gibi sunmak birine yaklaşırken devamlı hesap kitap yapmak onursuzluk.

  her şeyi erkek yapsın. ilk adımı erkek atsın, evlenme teklifini erkek yapsın. erkek çalışsın. erkek koştursun. bi de erkek köpek olsun amk. bu ülkede ki erkeklerin yarısından çoğu cinsiyetçi ve sapık olmayan normal insanlar. buradan hemcinslerime söylüyorum. oğlum gidin yurt dışından kız bulun evlenin. o yeni gelin evlerinden falan kurtulun kızın 7 göbek sülalesiymiş kız istemeseymiş bilmem nesiymiş s. edin. burada cinsiyetçilikten dem vuran yanım ablalar sanki marketten mal alır gibi anasından babasından istenirken instagrama boy boy foto atarlar.

  edit1: başlık başa kalmış orjinal halini ekran görüntüsü alan varsa yollasın.
 • bomboş bir tespittir.

  benim çevremde de ben dahil 5-6 arkadaşım hayatına aldığı kadınlar tarafından ihanete uğradı, aldatıldı. ben de şimdi başlık açıp tüm kadınlar aldatıyor diye tespit sıçayım bari.

  kişinin bir ayrılığı atlatması cinsiyetinden çok kendisiyle alakalıdır kimi hayatına kimseyi almaz kimisi 1 ay sonra kendini buna hazır hisseder alır bir ilişkinin bitmesi dünyanın sonu değil bir şekilde atlatılıyor gerisi de size kalıyor.

  ilişkilerin bitme sebeplerini de cinsiyete indirgemek baya komik olmuş. insanlar 10 sene birlikte geçirip de ayrılabiliyor herkesin hayatı, karakteri vs değişebiliyor ya da aldatma vs olabiliyor bunların hepsi yine cinsiyetle değil karakter vs gibi kişisel özelliklerle ilgili. yalnızca belki bi derece belirli yaşların erkeğin iş bulma, hayatındaki kişiyi belirli bir standardın altında yaşatmamaya çalışması gibi stres etkenleri olabilirki bu durumlarda hayatındaki insanın bakış açısı ve beklentileri de etkilidir yani yine de tamamen erkeğin suçu olmaz kadın onu bunu istiyorum şöyle yaşamak istiyorum der ama bunu kendi yolu olarak çizip hedef koyup çabalamak yerine erkekten beklerse bu stres çok daha yüksek olur.
 • bütün erkekler suçlu diyemem ama çevremde gördüğüm bütün uzun süreli ilişkilerin istikrar yanlısı kadınlar sayesinde sürdüğünü söyleyebilirim. ki olumlu bir şey söylemiş olmuyorum da burada, siz olumlu bir şey sanıyorsunuz o kadar. ben olsam 347474 kez ayrılırdım ve haklı olurdum çünkü.
 • gaddar ve taş kalpli bir hanımefendi karşınızda varsa melek olsan işe yaramaz.
 • yapabilecek oldukları için * * erkeğin suçlandığı bir tespit. bu zemini hazırlayan topluma; annemize babamıza ve hatta kendimize kızabiliriz.

  erkekler değil ki bu mevzunun muhatabı.

  ayrıca bir insan evladı bunlar yüzünden niçin ilişkisini batırır anlayan beri gelsin.*
 • şey gibi mi mesela; bir hafta öncesinde ailesiyle birlikte gelinlik ölçüsü alınan kadının, ilişkinin yıldönümünden önceki gece saat 12'yi geçsin diye bekleyip "yıldönümümüz kutlu olsun sevgilim.muck.agucuk" demesi, 2 gün sonra sabah 8 de arayıp "ben artık yapamıyorum" demesi gibi mi mesela? bundan 8 ay sonra doğum günümde arayıp "ben burdayım" misali konuşması mı yoksa...

  yok kadınlarda iş biterse bitiyormuş falanmış... ya bisseaahh yaa!

  onca sene gözünün içine baktığım kadına karşı hiçbir hissim yok ya şu an, sokaktaki anonim insan neyse o da o... gördünüz mü bittiyse asıl kimde bitiyormuş.
  zekisiniz fakat bunu kullanma yetiniz yerlerde ablalar kusura bakmayın... aptal saptal tripleriniz hayatınızı değiştiriyor haberiniz yok, devam edin.
 • ilişkilerde her zaman iki taraf da suçludur.
  hatalı ya da suçlu olma oranı değişir sadece.
  kimi zaman o insanın size uygun olmadığını görmemeniz bile, sizi kabahatli yapar.
 • “büyük olasılıkla doğru olan gerçektir. nedenini açıklıyorum.. erkek arkadaşlar bugün isterlerse atıyorum 5 tane kıza gidip farklı zamanlarda arkadaşlık teklif edebilirken kızlar bir gün içinde 5 tane erkeğe arkadaşlık teklif edemez..”

  daha sonrasını okuma gereği duymadım. kendisi; bu zamana kadar hep yanlış kişilere gönül verdiği icin böyle düşünebilir. umarım bundan sonra gönlüne göre birisini bulabilir ve bana ve gardaşlarıma böyle atarlı kelimeler sarfetmez
 • "kusur arıyorsan, tüm aynalar senin" demiş mevlana.

  ve ben de şunu ekliyorum; "suçlu yok, yanlış var".
  (bkz: bad'lik amiri)
 • uzun yazmaya gerek yok, yanlış tespittir.

  ilişkisi bitmiş ve kendini sütten çıkmış ak kaşık zanneden kadın beyanıdır.