şükela:  tümü | bugün
103 entry daha
  • ayrılık için hazırlıktır.
    muhtemelen ilişki uzun süredir vardır dolayısıyla alışkanlıklar da vardır, bir şeyler bitmiştir ama tamamen biterken o alışkanlıkların da gideceği bilindiği ve bırakmakta zorlanıldığı için alıştırma yapılır. halbu ki madem o en başta hissedilen kıpır kıpır duygular bittiyse alışkanlıkları ne yapacaksındır ki... bırak bitsin onlar ara verip süreci uzatmanın ne alemi var ki...
  • oldukça acıklı ve bir o kadar da komik bir durum, trajikomik denebilir evet. bazı insanlar ilişkiyi tek başına yaşadıklarını düşündüklerinden dönemsel olarak ayrılık kararı alabilirler, ancak asıl istedikleri sevgilinin hayatlarından çıkması değil, bir süreliğine onu onunla bırakmasıdır. bu istekte karşı tarafın hissedebilme ve düşünebilme yetileri ihmal edilmiş ve yer çekimi ivmesi 10 alınmıştır.

arkada bırakılan sevgili her an dönülebilecek,ancak istenildiğinde bırakılabilecek bir varlık olarak görüldüğünden, herhangi bir kimsenin böyle bir istekle karşılaşması durumunda oradan kaçarak uzaklaşması gerekir.

edit:imla
  • düzenli bir ilişki esnasında tanişilan hoş bir karşı cinsle legal bir şekilde kaçamak yapıp sonra tekrar eski sevgiliye tertemiz dönebilmek için altyapi çalişmasidir...
  • birinin nabzı 60 ile 80 arası atar, eğer bunu 40'a indirirseniz o insan ölür. ilişkiler de bunun gibi, ritmi düştükçe kendinden yemeğe başlar ve biter. ilişkiye ara vermek mümkün değil adı üzerinde ilişki, ancak, bir şekilde ilişik olunduğunda sürebilen bir şeydir. hem ilişik olmayı kesip hem de ilişkide olduğunu sanmak saflıktan başka bir şey değil.
  • sevgilisini evcil hayvanı gibi gören kişi eylemidir. ara verelim diyen için ben şimdi tasmanı salıyorum sende zaten geizekalısın gel diyip tasmanı çekince gelirsin, diğeri için ise eğer kişinin kafası azcık çalışmıyosa; tamam aşkım ben zaten sığırım sen takıl işin bitince haber et ama kujusu demesi bile çok normal. böle diyen partnere anında fişşşeekk gibi hassiktirr laayynn demek farzdır. aptal olmayın, saksıyı çalıştırın...
  • bir nevi boy ölçüsü almak, kendini tekrar piyasaya arz ettiğinde talebinin ne olacağını tartmaktır olsa olsa.

piyasadan kendi arzını çekince hayali bir talep oluyor. "melis'le olmasaydın aramızda bir şeyler olabilirdi.", "berkecan'ın yerinde olsam sana böyle davranmazdım. benim için çok değerlisin." gibi.

ara vermek, işte bu hayali talebin dışında gerçekten bir talep olup olmadığını görme amaçlı bir şey, anladığım kadarı ile. bir nevi kendini konsinye bırakmak. satılırsan ne ala da satılamazsan sahibine geri gidiyorsun. işte bu "ara" da konsinye olarak bırakıldığın döneme tekabül ediyor.

kısa bir tanım isteyen için yukarda yazdıklarımı herhalde şöyle özetleyebilirim:

mallıktır.
329 entry daha