şükela:  tümü | bugün
  • sonun başlangıcını başlatan taraftır.
  • kendisine bir paket popcorn verilerek uğurlanması caizdir.
  • ilişkiyi bitirmeye gün sayıyordur artık. kendi de bilir ki ilişkilerde ara vermek diye bir şey yoktur, ara vermek "birbirimiz olmadan yaşamaya alışalım, bitiyoruz" dememek için uydurulmuş salak bir tabirdir. ilerleyen safhalarda "çok düşündüm... olmuyor" tribine de girilir. halbuki zerre düşünülmemiş, uygun zaman kollanmıştır. ilgili tarafa bu ayakları geçmesi söylenmeli ve ilişkinin yaraları sarılmaya çalışılmalıdır.
  • bugun arayi veren yarin yaragi verir.

gecerli sebebi yoksa -ki genelde yoktur hem kalleş hem korkaktir.
  • kadın olursa ağır orospu, erkek olursa ağır orospu çocuğu oluyormuş anladığım kadarıyla. kıssadan hisse neymiş; her ara verilen ilişkinin arkasında şişman bir orospu kadın varmış.
  • ergen kisisidir. ara vermek diye birsey yoktur. sevgi kesintiye ugratilacak bir his degildir. bu nedenle boyle bir eylemi dile getiren kisinin sevgisinden kesinlikle suphe duyulmali ve iliski sonlandirilmalidir. ezik gibi aglak bir sekilde geri donus gibi bir mizensen hayalinden ziyade gercekle yuzlesilmeli ara verilen hicbir seyin asla eskisi gibi olamayacagi gercegi kabul edilmelidir. bu nedenle bu teklifle gelen kisiye tamam ara verelim seklinde bir cevap vermek yerine iliski sonlandirilmalidir. cunku o iliski sona ermistir.
    sonlandirmak yerine ara vermek teklifi ise tamamen cesaretsizlikten kaynaklanmakta olup anlik bi sok etkisi yerine zamana yayilmis bir ayrilik surecini karsi tarafa sindirtmeye calisan kisinin yapacagi istir ara verme teklifi.
  • çok fazla dizi izliyordur, ve ayrı kalma esnasında da yüzde binbeşyüz ara verme teklifini vermesi esnasında aklında bulunan şahsa yazmıştır. yazmaktan fazlasını halihazırda yapmadıysa.

(bkz: we were on a break)
  • açıklamanın kişinin annesi tarafından yapıldığı durumlara şahit olunduğu görülmüştür.
  • ayrılmak istiyorum, bu ilişki artık yürümüyor, ben senden sıkıldım diyemeyip de bunu ılımlı bir şekilde ifade ettiğini zanneden taraftır..

bazen iyidir, bazen kötü (ama siz siz olun adam gibi gidin ayrılmak istiyorum deyin, ara vermek diye bir şey olmaz.. emin olun karşı tarafı daha da üzer bu tavır)