şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir telefon kadar yakin, ayni zamanda da bir staj raporuna baslamak kadar zor girişim.
  (bkz: iliskiye bitmeyecek diye baslamak)
 • ne yapsın inatla tekamülünü tamamlamak istemeyen embriyo, kozmik bir folluğun ılık huzurundan yoksun, kuluçka makinesinden şikayetçi... söylemenin en güzel yolu yapmaksa, başlıyoruz, başlangıcın sihrine.

  başlamak en zor, en yeteneklisini bile alt edecek kudrete sahip aklı evvel. nice aklı evvelin sanatından çıkıp, oluklarından arta kalan boşgezer.

  ah, nice delikanlı bakire olmamı istedi, sırf kanımı akıtabilmek için.

  başlamak en zoru, tüm korkakların bileşkesinden çıkan, o en nefret dolu bakışlarıyla sırtınızı delen öfke... hiçbir giz yok ki artık, sen neyin peşindesin? ben bile en korkunç öfkemi seni içime alarak bastırdım, başlamak kimin haddine.
 • bitirmekten zordur.

  hevesle başlanın ikili ilişkiler bir süre sonra ya aldatma ya da hoşlanmama veya kıskançlık gibi birbirlerini tanıma evresi geçiren insanlar bıkkınlık göstererek ilişkiyi bitirme kararı alırlar.

  günümüzde böyle insanlar çoğunlukta olduğu gibi dikkat edilirse günümüz gençlerinin çoğu aşırı titizlik örneği göstererek hep en iyisini bulma umuduyla evlenmeyip yaşları 30'lu hatta 40'lı yaşlarına geldiği halde umut fakirin ekmeğidir misali aradığı insanın mutlaka karşılarına çıkacağını umut etmektedirler. yalnız bilmedikleri tek şey hiç kimse kusursuz insan olmadığı gibi kendine göre illa'ki kusurları olacak sizlerde evlenmenin hatırına bu kusurları görmezden gelmek zorunda kalacaksınız. gençlerin tek aklına gelmeyen şey iyisini bulayım derken yaşları ilerleyip turşuları çıkıyor evlenseler bile çocukları dede veya büyükanne'mi desinler. unutulmasın'ki ağaçta yetişen meyve yere düşmeden yenilmelidir, kariyer yapacağım ya da kendi işimi evimi kurmadan evlenmem diyenler ilerleyen yıllarda büyüm pişman duyacak geçmişlerinin acılarıyla yüzleşeceklerdir.

  baba doğruyu söylemişti zamanında
 • yalnızken, ilişkiye, fanteziye adayken fiyasko yaratmaktan korkuyoruz kabul. bu korkunun hemen gerisinde yoksunluğa/beklemeye değsin diyen, gerçek veya hayaldeki ötekinin ufak bir falsosunu eleştirmeye, burun kıvırmaya hazır beğenmez, beklentili ve eniyici* halimiz peki?

  edit: çekingen olan/görünenin eleştirelliği işte. o beğenmezdi; dolayısıyla beğenilmez. o katlanmazdı; dolayısıyla ona katlanılmaz. o aksar, aksayabilir; aksayan olursa onu da şıp diye görüp kıç üstü oturtabilir.
 • uzun bi ilişkiden çıktıysan başlamaya bi daha göt çok zorlar yani sende aman dersin ne ugrasicam öyle yani sözlük
 • uzun iliskiden sonra daha kolay olabilen ve sikca tercih goren sey aslinda
  (bkz: rebound love)