şükela:  tümü | bugün
  • dağıtmak,parçalamak,toz duman etmek,hakaretler yağdırmak..
    en basiti değil mi bu?
    bir ilişkinin iyi bitebileceğine inanmak,işte o en zor,en acılı,en sancılı yolu tercih etmek..

söyler misiniz bana ben neden bu yolu seçtim.neden seni güzel hatırlamak istiyorum dedim.yarın iki sınavım varken,neden zor yolu seçip hüngür hüngür ağlıyorum.o kadar çok ağladım ki,başım ağrıyor şimşeklerin altında.

istemediği halde,neden iyi bitirmek için bu kadar çabaladım? bir insan neden bu yolu seçer? neden kendine bunu yapar ?

(bugün üstünde beyaz bir bluz,altında açık mavi bir kot,çoğunlukla tercih ettiği geniş halka küpeler,ayağında sandalet. o kadar güzeldi ki,tarif edemiyorum.)

ailem bana doğru olmayı,yalan söylememeyi,insan ilişkilerinde her kim olursa insan gibi muamele etmeyi öğretti.normal bir insana bile kötü davranamayan birisi,nasıl olur da sevdiği insanı kırarak,inciterek,laf sokup rencide ederek ilişkisini sonlandırabilir ?

bu bana yakışmazdı.iyi bitmeliydi.lakin öyle de oldu.sonra vedalaşırken bana iki şey söyledi.

''bana söz ver beni bir daha aramayacaksın'' bu söz öylesine derin ki,insan düşünmeden edemiyor.ben iz bırakıcı sözler söylemedim.çünkü ben acınası bir haldeydim.23 yaşındaki adam ağlamak üzereydi çünkü.bu söylediği sözden iki şey çıkarabildim.birincisi,bana hiç ama hiç değer vermemiş.ikincisi,aslında bana değer vermiş,ama ayrılıkta güçlü durmak zorunda olan birisi olmalıydı.o da güçlü taraf oldu.

aramızdaki son diyalog şu oldu;

-bana çok güzel bir şey öğrettin.
    -ne öğrettim?
    -o da bende kalsın.

neyse ben iyi hissetmiyorum.
  • "allah'a emanet ol" demiştim ayrılırken. kendisi sürekli birine allah'a emanet ol dersen onu görmeden ölmezmişsin derdi. yıllar geçti halen ne güzel demişim diyorum. ölümsüzlüğümü ilan etmiş olabilirim o gün.
  • güzel başlayan şey güzel de bitmeli, bitecekse.
    saçmalığa gerek yok. saygılı olun.
    evet evet saygılı olun .
    saygılı olun yani
    saygı önemli.

neyse sakinim.