şükela:  tümü | bugün
  • yüzyüze konuşmaya cesaret olmaması durumunda yapılıcak olan eylem ya da gerek duyulmaması değer verilmemesi durumunda hatta bu durumda bittiğini söylemese bile olur ama adetten atmıştır işte.**
  • artık sevgilinin yüzünü görmek ya da sesini duymak bile istemeyen kişinin başvurduğu terketme yöntemi.
  • ayrılıklarda teknolojiyi nimet sayan kişinin yapacagı davranıştır. zamanında ilişkiyi telefonla bitiren zatı muhterem internetin yaygınlaşmasıyla bu alışkanlığını bilgisayara taşımış, vefakat maalesef cep telefonuyla bitirme hadisesini kaçırmıştır.
  • başıma gelmiş olay. allah düşmanımın başına vermesin. amin.
  • eğer işten ayrılmaya karar veriyorsanız, ve acurdan bozma patron kılıklı kişi ile konuşmaya tenezzül bile etmeyecekseniz yapacağınız hareket. ben bunu bir defa gerçekleştirmiştim, acur bey amerika'dan ahkam kesip, terbiyesizlikler yapınca, amannnn zaten senin verdiğin paranın da... diyip, acur bey'in amerikadan dönmesine yarım gün kala bir e-mail atarsınız, istifa mektubumun orijinali de masanızdadır, ahan da ekte görün tadında bir e-mail acur'u delirtir. ama nefis de intikamdır. sonra annesi ofisi arar ve kızım niye öyle yapıyor, beni bir arasın der. tabii ki onu da aramazsınız.
  • gunumuzun elektronize,sadece and ve or'a dayali iliskilerinde, geceleri uyuduklarinda sumrutu anka kusu ile kaf daginin ardina gidecegine, quantum teleportasyonu ile robotistana ucan insanların yaşadıgı beraberliklerde hic de garipsenebilir bir olay degildir. nede olsa insan da elektriksel aktarimlarla yasatmamakta mıdır butun cevresel algılarını? aşk da beyindeki kimyasal birkac reaksiyon degilmidir ve zamanla belkide oksitlenip bozulmamakta mıdır? neden email sms gibi birazdaha farklı elektriksel sinyallerle ayrılınmasındır?
  • gec kalmi$ bir ayriliktir.
    "- sen bu maili okurken ben ba$kalari ilen sevi$iyor olacagim, kafami kaldirdigim bir ara alt + s yaptim kendime olan saygim geregi... sana hayatta mutluluklar. cok du$undum yurumeyecekmmmphhh."
  • (bkz: disconnecting)