şükela:  tümü | bugün
  • sonra kazanınca türk takımı kazanmış oluyor. lan böyle iş mi olur?

hiç yabancı olmasın demiyorum da bi yunan ya da sırp takımına bakıyorum, yabancıları var ama takımın iskeletini yunan ya da sırplar oluşturuyor.

bu küreselleşme olayının sevmediğim yanlarından biri de bu oldu. eskiden bi ispanyol takımıyla oynardın, karşında herreros, jofreza olurdu, bi italyan takımıyla oynardın, marconato, pozzecco falan olurdu, bi sırp takımıyla oynardın, karşında drobnjak ile tomasevic olurdu. şimdiki takımlara bakıyosun, kimin ne idüğü belirsiz, tuhaf tuhaf tipler.

valla kimse kusura bakmasın ama zamanında efes'in ufuk'la, volkan'la, tamer oyguç'la ve başlarında aydın örs'le kazandığı koraç kupası, fener'in eurolig finalinden daha değerlidir gözümde.
  • bir fenerbahçeli olarak ben de, efes'in koraç kupasının, bizim euroleague finalinden daha değerli olduğunu düşünüyorum. ama bu sorunu çözecek olan kulüpler değil, federasyon olmalı. fenerbahçe veya diğer kulüpler tabii ki başarı istiyor, (türk) oyuncu yetiştirmek asli görevleri değil.

bugün koskoca fenerbahçe'de süre alabilecek 1-2 türk oyuncu var. onlar da ucundan kıyısından. milli takıma 12 tane oyuncuyu nasıl seçecekler çok merak ediyorum.
  • (bkz: tofaş sas)