şükela:  tümü | bugün
  • yok denecek kadar az olandır. hatta bu tanımlama bile çok kalabilir.
  • "ben de bir ara bu işlere gireyim" diye girenleri kaybeder. samimiyet kazanır.
  • iyi kızdır, akıllı kızdır, bir de bana denk gelse böylesi.
  • dans ederken insanı zora sokan kızdır.
  • oyunu kurallarına göre oynayanların kaybedebileceğinin farkındadır, o yüzden toplumun dayattığı kuralların dışına çıkıyordur.

insiyatif, cesarettir.
  • yapmayın kızlar bizim türk herifleri kezban sever.
  • o'nu bir bulsam değil ilk adımı, tüm adımları atabilirim.
  • abartılan kızdır. şayet bakalım bu yarıyor mu diye yapılırsa babayı alır. lakin içinden geldiği için yaptı ise ne düşünür ne der takmadan sırf hissettiğini yaptı/söyledi ise kazanan kim kaybeden kim. gizemli ve nazlı görünücem diye göbeği çatlayan, cool takılıp arkadaşlarının yaninda sinir krizi geçiren kezban kazansa ne kazanmasa ne. kazanılan şey ne o ayrı bir konu. mutlu hissettiğin şeyi yaptıktan sonra zaten içinde kazanmışsındır.
    ek: ilk adımı attım. hâlâ pişman olmadım. ilişkinin devamı gerekmez pişman olmamak için. olmadi bitti yillar da gecti. ıstediğim şeyi söylediğim için pişman değilim. yine hissetsem yine soylerim.
  • adım attığı şey; düzenli, mutlu, hatta sonu evli mutlu çocuklu bir birliktelik hayaliyse yüzde doksandokuzunu 'looser' olarak tanımlayabiliriz. ilk adımı atan kadın (azıcık eli yüzü düzgünse) yukarıda bahsedilenler dışında her türlü beklentisini alır karşıdakinden.