şükela:  tümü | bugün
  • google'a hulya avsar yazip cikan sonuclardan hulya avsar haberleri okumak. cocuk halimle cok seviyordum o kadini, sonra cok bozdu.
  • paintte sarı kart, kırmızı kart çizip yazıcıdan basıyordum. sonra mahalle maçlarında hakemlik yapıyordum. ben de böyle bir çocuktum işte.
  • arkadaşımdan aldığım commandos oyunu çalışmayınca silmiştim. daha sonra klasörler arasında gezerken command klasörünü görüp, yahu bu ne illet bir oyunmuş bir türlü silinmedi dur buradan da sileyim demek.. hatırlıyorum evde büyük kriz olmuştu...
  • windows 98 kurulum cdsini cd-rom'a takıp açılan ekranda:

windows 98 kur, yazısını görüp tüplü ekran karşısında mal gibi ekrana bakan biri kel fodul, diğeri dişlek iki tip düşünün. yok lan kel olan ben değilim babam. evet, o dönemler o kurulum cdsinin para kuru olduğunu düşünüyorduk babamla. ama o lanet olası kur hiç bir zaman para fiyatlarını göstermiyordu. ekranda kuruluma hoşgeldiniz, ilerlemek için ileri düğmesine tıklatın.. yazardı. ben merak edip bir iki tık ileri gidip, cd-romun hızlı dönmesinden korkup bilgisayarı kapatırdım. o cdnin windows 98 kurmaya yaradığını çok sonra keşfetmiştim a dostlar. bu da böyle bir mallığımdır.
  • bilgisayarımdan doğru arama pencerisi açıp yanda aramaya yardımcı olan büyücü merlin dede, köpek vs. gibi karakterlere çeşitli hareketler yaptırıp uzun uzun onları izliyordum. bir bilseniz nasıl da mutlu oluyordum. benim komutumla hareket eden birşeyler vardı lan ekranda! şimdi sınavların iptal olmasını saymazsak hiçbirşey beni o mutluluğa eriştiremiyor. nerden nerelere.
  • ms-dos kipinde yeniden başlat dedikten sonra exit yazmayı akıl edemeyip bozuldu ya bu windows demek.
  • sidiroma takılan sidi okunurken çıkan sesle birlikte bilgisyarı bozdum tırsmalarına kapılıp sidiyi çıkarmak.
  • bilgisayarı deprem olduğu sırada usulüne uygun şekilde kapatıp, devamında fişini çekip dışarı kaçmam.
  • limewire den şarkı indirip şarkının nereye kaydolduğunu bulamamak, bilgisayarı kapatıp açınca limewire de indirilenler listesi sıfırlandığından, şarkıyı tekrar indirmek. aynı şarkıyı sanırım 5 defa indirmiştim, sonra abim bu işe bir dur dedi.

edit: şarkıyı da yazmadan edemeyeceğim beyonce&sean paul baby boy
  • direk kullanilmaz hale getirmek.

arkadasimin baslat menusunde yuzlerce program vardi ve nedense o yasta cok ilgimi cekmisti. eve geldim ve kuzenimle beraber gordugumuz her klasoru start menu ye kopyalamaya basladik. farketmeden windows klasorunu de kopyaladik. restart'tan sonra bilgisayar kullanilamaz hale geldi, format bile atamadik o derece. tabi burda bilgisayarin disk okuyucusunun malligi da olabilir bilemedim simdi.
hesabın var mı? giriş yap