şükela:  tümü | bugün
  • yapmayın! ciddi bir yanlış, hatadır. hiç iyi bir izlenim bırakmıyorsunuz. mesele elbette para degil ama, davranış kişilik belirleyicidir.

edit: yanaşmaktan kasıt kadın ödesin degil, en azından bende verebilirim mesajı vermesidir.

edit: davet diye bişey yok, buluşma kararı alındı.
  • hesap ödemek erkek isidir, bunu bilmiyorsan ögren
  • ne diyceksin kadına;
    hesaba yanaşmak istermisin
    ya da istersen bu gece hesaba ortak yanaşalım mı ne dersin mi diyeceksin.

hesaba yanaşmayan ne amk
  • açıkçası ilk buluşmada hesabımı ödemeyen erkekle olmam. bunu cinsiyetcilik olarak da değerlendirmiyorum. her buluşmada erkek ödesin de demiyorum. ama ilk buluşmada hesabi oduyorsam karşımdaki centilmen bir erkek değildir.
  • hesap ödemek bu kadar zorunuza gidiyorsa bulusmayin olsun bitsin beyler...
    hicbir kadina hesap odetmem, hesabi erkek öder...
  • şahsen bulunduğum masada hesap ödeyen* erkekten rahatsız oluyorum. ilk ya da son buluşma, arkadaş ya da sevgili olması bir şey değiştirmez. çözüm, ya yarı yarıya ya da alman usulü. eşitsek her konuda eşit olmalıyız.

düşüncesiz kadındır.
  • ilk buluşmaysa davet eden kişi öder. davet edilen ise ödeme teklifinde bulunur. fakat hesap ödeme kavgası yapan sarhoş amcalar gibi ısrar edilmez.

azcık yol yordam öğrenin.* bir de paranız yoksa pahalı yerlere gidip stres olmaya gerek yok. olduğunuz gibi görünün yeter.
  • alman usülü denen ödeme sisteminin farkında olmayan, karşısındaki erkekten yapmacık centilmenlikler bekleyen, çıkarcı kadındır.
  • ille de paylasayim hesabi diyenden bin kat daha mubahtir.

hesap odemeye yanasmayan kadina laf etmek bildigin erkek kezbanligi kadin senin odedigin 3 kurus yemekle mi zengin olacak amk. zaten erkek oder, cunku yuzde 95 erkek davet etmistir bu kadar basit. gereksiz tribe odeycekmis yapmaya ne gerek var amk.
  • 45 yaşında bir erkeğim. bir şişe suyumun parasını bile bir kadına ödetmedim. bunun zenginlikle falan alakası yok. param olmadığı günlerim de oldu gençliğimde. buluşmadım arkadaşım. gitmedim. görüşmedim. hayata isyan ettim ama o randevuya gitmedim. belki devir değişmiştir, zaman tersine akıyordur bilemem. ama benim yaşıtlarım da bilir ki, bir kadına hesap ödetecek kadar aciz duruma düşerseniz, bir daha asla o kadının gözünde erkek olamazsınız.