şükela:  tümü | bugün
  • siz buluşun mesaj kutum herkese açık iban atın ben öderim. yeter lan yıllardır aynı muhabbet.
  • aslında kim davet ettiyse o öder, fakat erkek davet ettiyse erkek öder, kız davet ettiyse paylaşılır.
  • erkek tarafı olarak ödemeyi yapmak bize düşer ama nezaketen, oldu bittiye getirmeden davetlimiz olan insandan bunun iznini almak gerekir diye düşünüyorum. buluşma doğrudan bir tarafın daveti üzerine gerçekleşmişse davet edenin ödemesi doğrudur. daveti bir kadın yapmışsa ve ödeme konusunda kendi arzusunu açıklamışsa orda cinslik yapıp da ödemeye kalkışmak pek şık bir hareket olmaz. ayrı bir saygısızlık olarak algılanabilir. orada bir paylaşım planı kurulmuş ve ona uymamış olursunuz. bir zaman sonra da samimiyetin pekiştiği durumlarda ödemeyi ortak yapabilir ya da kim müsaitse ona bırakabilirsiniz.

ilk buluşmada ödeme mevzusu bir yana dursun, umarım ilk buluşmaları gerçek kılmak için önümüzde dört başı mamur bir dünya dönme arzusu ile can atıyor olsun.
  • hay sizin ilk buluşmanıza sokayım. çağırın ben ödeyeceğim. lan sizle biri buluşsa öpün başınıza koyun amk pintileri, bit yeniğimisiniz nesiniz. 7/24 aynı başlıklar yettiniz lan.
  • sittin senedir yılda en az 3 kez dönüyor bu muhabbet. artık bir dating kongresi toplansın ve kararlar alınsın.

karşıdakini bir daha görmek istemeyen sadece kendi hesabını ödesin.

karşıdakini bir daha görmek isteyen masanın hesabını ödesin.

taraflardan birinin maddi durumunun daha iyi olduğu belliyse zengin olan ödesin.

taraflardan biri çalışıyor öbürü öğrenci ise çalışan ödesin.

taraflardan biri daha önce diğerine bir iylik yapmışsa kıyağı gören ödesin.

taraflardan bir hiyerarşik olarak diğerinden üst pozisyondaysa üstte olan ödesin.

bunlara karar veremeyen bir çift buluşmaya çıktıysa allah onların belasını versin.

iki taraf da züğürtse çift el ele tutuşup mekanı koşarak terk etsin.

olmadı hesabı devlet ödesin. doğum teşviği böyle yapılır.
  • bunun bir onemi oldugunu dusunmuyorum, ama erkek/kadin farketmeksizin karsinizdaki kisi hesaba davranmaya bile yeltenmiyorsa kacin. nezaket lan biraz nezaket.
  • bunun hesabını yapacağınız insanlarla buluşmazsanız sorun olmayacak durum.
  • davet eden
  • ben bahse girerim ki burada erkek öder diyenlerin en az %50 si hesap geldiğinde arkasına bakmadan kaçıyordur. türkiye'de pintilik çok fazla. letgo'da 2 lira indirim için 2 saat yalvaran var. bu adamlar bir kahve ödese kalp krizi geçirir.
  • buluşmayı organize eden.