şükela:  tümü | bugün
  • eğer aklınızdaki soru bu ise buluşmaya hiç gitmeyin. karşındaki insanı tanımadan para pul işi konuşulmaz. tanıyınca da paranın pulun lafı olmaz. sorun, zaten berbat bir görüşmeydi, üstüne hesap da bana yıkılmasın derdinde iseniz, dert etmeyin, şükür daha ileri gitmedi buluşma deyip, iç huzuruyla evinize dönün.
  • parası olan.
  • görgü kuralı gereği kim davet ettiyse o öder. tabi karşı tarafın bokunu çıkarmaması gerekir. yine de karşı tarafın hesap gelince öyle uzaklara dalmak yerine samimi bir şekilde teklif etmesi de ek görgü kuralı olmalı bence
  • biz genelde bi çift daha buluyoruz ilk buluşmalarda kinge oturuyoruz ekside kalan ödüyor
  • erkek dışarda öder.kadın da evde öder jsgdnsdh
  • erkek öder diye kalıp kural yoktur ama genede erkeğin ödemesi değerinizi bilen kadınlar için güzel bir harekettir, ben ilk buluşmada hesap ödemek isteyen kadınlar gördüm ama genede hesap ödetmedim.
  • tabii ki erkek öder başka kim ödeyeceğidi?!
    kaç gündür yazıp çiziyoruz az bilinen görgü kurallarında da bu bir nezakettir, jesttir diye gelip kim davet ederse o öder diyor bağzı uyanık erkekler.
    nasıl beceriyorlarsa artık onlar kendilerini kadınlara ilk buluşmada davet ettirebiliyorlar sanırım.
    sonra da sen davet ettin hadi sen öde diyorlar zaar!
  • yav erkek öder işte ben ödeyeyim üstüne yemek ısmarlayayım gezdireyim evine bırakayım ama ne olur biri benle çıkmayı kabul etsin. küfür edecem maddiyatına.
  • buluşanlar.
  • ilkini bilemem fakat son buluşmada kesinlikle ben öderim. terkedip bir de hesabı ödetmek etik olmaz.