şükela:  tümü | bugün
  • ilk bulusmada hesap konusunda cekingen herifin karsisinda harbilik eden hatun, muhtemelen bir daha gorusmez zatimuhteremle.
  • ilk bulusmaya ozel bir durum degildir. genelde hep once davranir ve hesabi oder. ayrica buyutulecek bir davranis degildir. kendini oyle rahat hissediyordur. paranin muhabbetini yapmayi da sevmez.
  • bir daha görüşmek istemediği birine borçlu kalmak istemiyordur.
  • muhtemelen hesabını ödemeyi teklif etmiş ve teklifi geri çevrilmemiş olan kızdır. lan bari ilk buluşmada öde hesabı pinti herif.
  • benim bu, eğer hesabı ödemezsem kendimi kötü hissediyorum sanki sadece parasını yemek için berabermişim gibi geliyor.sadece bana mı böyle oluyor bilmiyorum.
    ha bir de kimse sizin yükünüzü taşımak zorunda değil.en iyisi alman usulü.ancak aciz insanlar karşı tarafın sırtından geçinir.
  • genelde erkeklerin değer vermediği kadın tipi.
  • bunu yapan kadın genellikle bir daha karşısındaki erkekle buluşmak istemiyordur. eğer öyleyse ben de hesabın hepsini öderim genelde. öderim ki karşımdakine borçlu kalmayayım. öyle demeyin sonra kötü oluyorum len. bu arada arkadaş çevrem de bilir bu huyumu. neyse, bir gün arkadaş çevresinden biri görüşmek istedi benimle. birinin sohbetinin sarıp sarmadığını iki kişi buluşunca daha iyi anlıyor insan. bunun da muhabbeti sarmadı, hesabın hepsini ben ödedim. adam bana döndü "sence de biraz ayıp olmuyor mu?" dedi. "neden ayıp olsun ki?" dedim. "diyordun ya, şimdi hesabı ödediğine göre bir daha görüşmeyeceksin benimle". o an renkten renge girmiştim. tam rezillik. açıklama da yapamıyorsun.

bir de böyle ödesem mi ödemesem mi yapan erkekler oluyor. hani şu kadınların elini cüzdanına atma hareketi gibi bişiy var ya, onun gibi. o anda da çıkartıp hepsini öderim. hayır anasını satayım ne yani? ya ödersin ve karşındaki bir sonraki sefer öder, ya yarı yarıya ödersin ya da tamamını karşı taraf öder. böyle ödesem mi ödemesem mi yapan mıymıntı insana kadın erkek farketmez uyuz oluyorum.
  • yaşattığı güzellikler ile hayatımda iz bırakmış bir kızı hatırlatan başlık. sayesinde bir şey öğrenmiştim.

ilk buluşmamızdı ve iyi geçmişti. kalkarken hesabı ödememin onu rahatsız edip etmeyeceğini sormuştum. o da genelde hesabı kendi ödemeyi tercih ettiğini, ama bana öyle yapmak istemediğini söylemişti. kızlar ilk buluşmada kesin olarak hesabı ödemek isterlerse karşı tarafa bir daha buluşmak istemediklerini belli ederlermiş. imali iletişimden hoşlanmayan, net olmayan çalışan biri olduğumdan bilmiyordum, öğrenmiş oldum.

edit: kimileri de görüşme seyrinden bağımsız olarak yük olmak istemediğinden hesabı ödemek istiyormuş, ekleyim.
  • bir daha sizinle görüşmek ve size borçlu kalmak istemiyor olabilir, aman dikkat!
  • ikinci buluşmada yaptığım ve öderken de bir garip hissettiğimdir, sanki para yediriyormuşum gibi oldu. bilmiyorum çok bozulmuştum da çaktırmamıştım. enteresan bir his.

edit: ilk buluşmada alman usulü olmuştu. onu da göz önünde bulundurun.