• o kitabı bırakın okumayı, özümsemelisiniz.
    çünkü o kitapta, özellikle de satır aralarında, size söylenen cümleler var.
    satır aralarını ne kadar iyi anlarsanız, karşınızdakini de o kadar iyi anlamış olursunuz.
  • bu dünyadan olmayacak kadar dar bir ihtimal.

1- haydi kitap hediye edebilen biriyle tanıştım.

2- tesadüfen başka biriyle gönül ilişkisi de yoktu.

3- ilk buluşmadan evvel bana seveceğim yazardan bir kitap seçti. (yazarı önceden bildi)

4- ben o kitabı okumamıştım. (burada zaten ihtimal sıfıra vurdu. o kitabı ben bile çoğu zaman bulamıyorum)

velhasıl sanat filmi çeksem bu sahneyi, hayatın normal akışını bozduğu için montajda atarım. ama çekerdim. çekmesi bile güzel olurdu. ama atarım.
  • ben şu an aşık oldum o sevgiliye lan. hayali yetti aşık olmama.
  • seni seviyorum demenin bir başka çeşididir. çünkü alelade bir kitap değildir. muhakkak özenle seçilmiştir. üzerinde ince düşünülmüş emek verilmiştir. belki önceden okuduğu kitaptır altını çizdiği satırlar vardır içinde hayal ettiği aşka dair. okurken hayalin üzerinizde somutlaştığını hissedersiniz... öyle kolay verilmemiştir o karar okurken hissetmenizden bellidir. . . iyi bir okursa muhakkak onu hayata katlandıran parçalar vardır içinde o kitapla o parçalardan biri sayar sizi ve bunu hissettirir size.

not: küçük prensler , kürk mantolu madonnalar... marxın dediği gibi '' katı olan herşey buharlaşıyor '' herşey metalaşıyor. baş kaldırmıyorsak bunun nesine itiraz ediyoruz ki...baş kaldırmak gelmiyorsa içinden buna. buharlaşanlardan daha fazlasını aratmıyorsa zaten hediye etme boşver. bedri rahmi eyüboğlu nun sevgi üstüne şiiri kopmuyorsa içinde zaten kitap hediye etme vakti değildir. o vakit.
  • bir türlü olamadığım kişi. kitap çok da sevgili yok malesef.
  • sevdiğim, kendimi bulduğum kısımların altını özenle çizdiğim sabahattin ali kitabımı eski sevgilime hediye etmiştim okusun diye. 3 hafta geçtiği halde 20 sayfa okuduğu ve diğer hafta da ayrıldığımız için kitabı geri istemek zorunda kaldım, ayriyeten bi de onun için kavga ettik. uzaktan güzel gözükse de normalde o kadar da romantik bi eylem olmayabilir yani...

karşındakine kendini anlatmanın en iyi yolu bazen o kitabı hediye etmektir. lakin seni anlamamak için and içmiş insana kütüphane hediye etsen boş.
  • başlıktaki entryleri biraz okudum. seviye o kadar yüksekmiş ki boynum ağrıdı.

yalnız arkadaşlar ilk buluşma yapılan kişi nasıl sevgili oluyor? telefonda sevgili olup da öyle mi buluşuluyor acaba? yoksa asıl ifade etmek istediğinizi ifade edemediniz mi o kadar kitap okumaya rağmen?? kafama takıldı bazı şeyler. neyse sağlık olsun. kitap iyidir, okuyun.
  • subliminal bir mesaj veriyordur aslında.
    ben okumaya, ilme irfana, genel kültüre meraklı biriyim. senin de öyle olduğunu umuyorum ve sevgili olduğumuza göre birlikte geçirdiğimiz zamanı sadece kafe ve sinemalarda öldürmeyelim, arasıra edebiyat konuşalım, birbirimize şiirler okuyalım, sanattan bahsedelim, kitap festivallerine gidip birimiz kitap reyonundayken diğerimiz plakların içinde eşinip duruyor olsun, ötekine seslensin 'bak aşkım hangi plağı buldum!' diye.

zaman zaman sahaf gezelim, eski kitap kokularını ciğerlerimize çekelim. alerjisi olanımız sahafta kitap kokularından hapşırmaya başladığında diğeri ona kağıt mendil uzatsın, gülümseyip 'çok yaşa, kitapla yaşa sevgilim' desin.

bana kitap tavsiye et. bestseller olmasın sadece tavsiye portföyün, insanların pek bilmediği, bilse de bestseller değil diye okumaya tenezzül etmediği kitaplar olsun daha çok.

hiç olmazsa iki tane tanpınar kitabı okumuş ol. okumadığın yazarları da okudukça tanı, sev. ya da sevme, eleştir. yeter ki bir fikrin olsun. bütün gün oturup gündemin fani konularını, televizyonların iğrenç dizilerini konuşmaktan öte bir şeyler paylaşalım. başbaşa kaldığımızda sadece vücutlarımızla sevişmeyelim, kitaplarımızla da sevişelim demektedir.

heyhat ki çoğunlukla çabası beyhudedir. bi defa zaten ilk buluşmada kitap hediye ederek 1-0 yenik başlamıştır popüler kültür imparatorluğunda.

ne diyeyim, allah herkese böyle sevgili nasip etsin.
  • bana neden hiç kitap almıyorsun dediğim sevgilimin verdiği o über cevaptan sonra kitap hediye eden sevgilinin varlığını sorguladığım o zalım günler geldi aklıma. hey gidi...

napçan kitabı demişti.
hesabın var mı? giriş yap