• .....
    - nereye gidelim aşkım?
    + walla ilk buluşmamız olcağı için özel bişeyler, farklı, şöyle akılda kalıcı bi yer olması lazım..
    - neresi mesela?
    + opera olabilir pekâlâ!
    - aaa.. çok güzel... ben çok severim operayı zaten*... yeni duydum.. çok beğenilen adından övgüyle söz edilen bir yapım varmış...
    + tamam ona gidelim o zaman...

birlikte opera binasına gidilir... girişte kocaman bir afiş... "fener için opera"..

+ bu mu o çok beğenilen yapım?
    - evet!
    + e hadi girelim o zaman...
    - hadi!

veee oyun başlar...
    "yarraaamiiiyeeeooooooooooo fener"

- allahım hayatımda hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum... lay lay lay lay laaaaa....
    + iğrençsin artı hayvansın rıza...
  • 18. yüzyıl viyana'sında "in" olan eylem
  • opera seven insanin mutlaka yapmasi gereken bir eylem. boylece 1-2 ay vakit kaybetmeksizin karsidakinin size ayak uydurup uyduramayacagini anlar, operada uyuma veya sikilma ihtimali olan hodukleri 1. gunden eleyebilirsiniz..**
  • gerçekleşecek olan zoraki bir buluşma ise başarı potansiyeli taşıyan eylem. birinci tekil şahısı ele alırsak bir ilki gerçekleştirip opera görmüş geçirmiş mertebesine ulaşmak açısından, hem de karşı tarafa istenen mesajı inceden vermek için çok verimli olacaktır.
  • önceden haber verilmesi gereken eylemdir.

ben bunu ankara opera sahnesindeki elgar keman konçertosu için yapmıştım. grand tuvalet giyinip karşıladığınız hanımın pembe spor ayakkabı ve mavi şişme montla karşınıza çıkması ve akabinde bu uyumsuzlukla salondan içeri girerken bütün gözlerin bir anda size dönmesi, sonu 'salaş meyhane'de biten sınırsız kombin muhabbetiyle sonuçlanabiliyor. aklınızda olsun.
  • iki insan arasindaki muhabbet opera ile ilgili gorusler nedeni ile baslamissa, dogal bir durum. hele ki iki insanin da cevresinden operadan haz eden insan sayisi azsa ve her ikisi de opera izlemeye yalniz gitmekten sikilmissa pek de guzel olabilecek bir eylem.

ben bunu billythetheorist ile yapmistim zamaninda ve cok memnun kalmistim mesela.
  • etkinlik arkada$ı veya opera manyağı bir insan değilseniz, hakkaten gereksizdir.

git çok az tanıdığın biriyle bulu$, 3 saat bir koltukta susarak otur.
    çıkı$ta da halin kaldıysa da on dakika muhabbet et.
  • kimileri için * ilk kez operaya gitmektir.
  • sancı dolu bir süreçtir. nitekim klasik bir ilk buluşmanın hiç bir ögesini barındırmaz operadaki ilk buluşma. hele ki yanınızda opera hakkında tek söyleyebileceği şey phantom of the opera olan biri varsa, baştan kaybettiğinizi gösteren bir durumdur.
  • (bkz: seinfeld)
hesabın var mı? giriş yap