şükela:  tümü | bugün
  • evet sevgili ekşi sakinleri, uzun zamandır hayal ettiğim olayı gerçekleştirme ve bugün yayınlama olayım.

sonunda yaptım bunu, sevinçliyim bi izleyin yorumlayın da daha iyileriyle geri geleyim lan canını yidiklerim.

link
  • içinde ciddi emek var, tebrik ederim dediğim film. insanlar tek başına da olsa bir yola girmiş uğraş veriyor biraz motive etmek çok zor olmamalı.

illa ekşici yüzünüzü göstereceksiniz huysuz, ezik ve ibneler.
  • emek falan güzel şeyler de sonuç kötü yalnız, hakikaten hikaye, kurgu çok kötü, kötüye kötü demek lazım ki emek sahibi daha iyisine uğraşsın.
  • yapılan iş açısından zirve...

zirvede bırakmayı bilmeli insan.
  • düzgün bir kurgu için bir metin yazarı, iyi bir tasarım için bir illustrator ve hepsini harekete geçirecek bir animator ile çoşabilir proje. ancak sanırım hepsini kendiniz yapıyorsunuz. o yüzden emeğe saygı duyulmalı. 3 işi birden yapmak hem fiziken hem de mental olarak yorucu ve zaman alıcı.
    bir animator/motion designer olarak alev, şimşek, duman gibi elementleri yapabiliyorsanız kendiniz yapın, vfx veya frame by frame olarak.
    son olarak elinize, emeğinize sağlık.
  • arka planlar ve karakterler, canavar vs freepik (ücretsiz vektör sitesi) den sanıyorum ateş su duman animasyonları da internette hazır grafik animasyonlar olarak satılıyor, bu parçaları birleştirip animasyon yapmış arkadaş, o kadar abartmayınız.
  • başıma bir şey gelmeyecekse, ben beğenmedim.

süper bebek göğe yükseldi, yağmur yağdı, şimşek çaktı, pamuk şekerden olduğunu düşündüğüm canavar eridi (?), itfaiyeciler geldi yanan araçları söndürdü, bebek göğe yükselirken mısır ve hindistan’dan da görülebildi sanırım (?) ..

ne kurgu ne de animasyon bir şeye benziyor. yanan araçlarda mesela alevler sağa doğru rüzgar varmışçasına savrulurken, ortada siyah duman çıkan aracın dumanı düm düz yükseliyor. hiç bir detaya dikkat edilmemiş. emek var diye methiye düzmek bile gelmedi içimden. bir şeyi hakkıyla yapıncaya kadar çalışıp daha sonra beğeniye sunmak daha doğru olurdu.
  • çok kötü bir çalışmaya imza atmış sözlük yazarıdır. neresinden tutsan elinden kalır. çizgiler, hikaye, vs. alayı çöp. ne kadar emek verilmiş bilmiyorum ama uzun saatler harcanmışsa yazık olmuş. şahsen böyle bir çalışma için sözlük'te başlık açmaya utanırdım.

sadece medeni cesaretinden ötürü kutlarım yazar kardeş.

iyi olmuş diyenlere bakma, kendilerince merhamet gösteriyorlar. aslında en büyük kötülüğü onlar yapıyor. o yorumlara bakarsan zerre ilerleyemezsin.
    ne kadar "boktan bir çalışma" diyen varsa hepsini ciddiye almanı tavsiye ederim.
  • neyi övüyorsunuz anlamadım. 3. sınıfa giden birisi yapsa bunu aferin derim, bravo derim desteklerim. lütfen biraz akıl izan. kendinizi gerizekalı yerine koymayın saçma sapan 8. sınıf flash animasyon. sonra biz neden böyleyiz. neymiş bir yerden başlamak lazımmış! köfteciden tornacı olmaz. git kendi işini yap.
  • emeğine sağlık, orasına bir şey diyemem ama, wtfdijw diyorum.
    emek verilmiş ama çok gelişmesi gereken bir kartun.