şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yemeği geciken üstüne üstlük birde soğuk gelen; kitap kurdu ve sabırsız bir orta yaş insanının ya da buluğ çağında bir gencin, sipariş verdiği mecrada dikkat çekmek için kullandığı bir koz.

    bu durumun en yaygın yaşandığı mecralardan biri yemeksepeti olduğu için ordan örnek verdim.yoksa bu durum dizi siteleri, şikayet siteleri veya herhangi bir sosyal medya mecrasında karşımıza çıkabilir bir durum.

    peki bir insan neden fikrini söylemeden önce böyle bir beyanda bulunur ki? benim kişisel tecrübelerime göre özgüven eksikliğinden veya yalan söylediğindendir. birilerini inandırma baskısı altında kalmıştır. götü tutuşmuştur. güçlü kimseler tarafından yersizce ezilmiş ve sonucunda bir savunma mekanizması geliştirmiştir. bir yemek söyleme eylemini bile büyütecek seviyede işsiz ve yalnızdır. bu eksikler bir hastalık gibi ruhlarına sirayet etmiş ve olmadık sitelerin gereksiz yorum alanlarında açığa çıkmıştır.

    onların yalnızlığına ve işsizliğine bir nebze olsun derman olursak. bu hastalığı yenmelerine yardımcı olabilirsek. bu mecralarında bu tip hastalıklı yorumlardan arınmasını sağlayabiliriz.

    bu insanlara destek olalım. gördüğümüz yerde özgüven eksikliklerini yüzlerine çarpıp sonra bir yemek ısmarlayalım. ezmeden üzmeden öyleyse bile farkettirmeden bu hastalıktan kurtulmalarına destek olalım.