şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 12 nisan 2018)
    olarak hayatımda yeni bir yer edinmiş yavrum.
    gomis yada bulaşık iki ismi var şu an karneye ne yazdırsam diye kararsız kaldım

kız arkadaşım ailesinin yanına bayram ve oy kullanma vesilesiyle gittiği için yaklaşık bir haftadır evde yalnız kalıyorum.ama ilk defa bu kadar canım çok sıkıldı.
    niyetimiz vardı köpek alıcaktık fakat maslakta 1+1 daire içinde yaşıyoruz ve köpek için sitenin bahçesine tuvaletini yapması dışında aktivite geçirebileceğimiz bir alanımız ne yazık ki yok ve bu planı uzun süredir istiyorduk fakat ne yazık ki ertelemek zorunda kaldık.

gittiğinden beri ev çok sessiz ve ben sessizliğe alışkın değilim. facebook'ta bir kaç kedi köpek sahiplenme gruplarında rastgele gezerken karşıma çıktı.
    aile onu sokakta bulmuş,15 gündür onlarla beraber kalıyormuş fakat 13 yaşında yaşlı kurt olan kedileri bu 1.5-2 aylık bebeği yanında istememiş.sanırım kedilerde biraz kıskançlık durumu mevcut.

kediyi çok beğendim çok şirin bişeydi bu arada hayatım boyunca sadece 1 defa kız arkadaşımın annesinin kedisini sevmiştim 3-4 gün onlarda kaldığım zaman o da sadece uzaktan yani gel pisi pisi diye başını okşayarak ve ip top gibi şeylerle onu oynatarak onun dışında hiç bir şekilde kediyle temasım olmadı.

önce kız arkadaşıma sordum o da istiyordu açıkcası,önce fotoğrafını gönderdim.çok hoşuna gitti çok masum bakıyordu.ama tabi doğal olarak hayatım boyunca sadece 1 defa kediye dokunduğum için bakamayacağımdan emin konuşarak geldiğim zaman alırız tabi o zamana kadar yuva bulmazsa diyerek.

hemen aileye yazdım,kediye talip olduğumu fakat durumu anlattım.hayatımda sadece bir defa bir kediye dokunduğumu hepsini anlattım.hayvanı alacağım evet ama nasıl beslenir bilmiyorum ki beslemeyi bırak dokunmaya çekiniyorum.
    bu arada 3 köpek besledim 1 tanesi vahşi ırk olan pitbull.fakat ne yazık ki kediye dokunamıyorum.
    aile o kadar bekletemeyecegini belirtti,kız arkadaşımı ikna etmem zor olmadı çünkü yavru çok şirindi.
    hemen kedilerin temel ihtiyacları nelerdir diye araştırdım bildiklerim taşıma kutusu yani puset deniliyormuş,kumu tuvalet kabı tırmalama tahtası küreği maması derken doldurdum sepeti,sağolsun petshop sahibi fazla yerleştirmedi :)

aile ile dün akşam levent hastanesinin önünde buluştuk.kediyi getirmişler ben nasıl elime alayım o yavruyu...

sağolsunlar kutuya koydular,harici olarak mama getirmişler 2 ay yetebilecek kadar.
    eve geldik gözünde bir çapaklanma olmuş iltihap gibi çay pamuk iyi geliyormuş tabi zıpır eve girince yarım saat falan koltugun altından çıkmadı sonra maması vs hazırlandı geldi yedi.
    lazer ile oynattım biraz,lazer kediler için iyi bir oyuncakmış hiç kalkmadan onu çıldırtabiliyorum.
    gece yatak odasına girmesin diye kapıyı kapatarak uyudum,onu sepetine koydum rahatça uyusun diye.

sabah işe gitmem gerekiyordu sırf 1 saat onun için erken uyandım bugün,kahvaltı etmedim onun maması var mı diye baktım biraz oynattım dün geceye göre biraz daha rahat hissediyordu kendisini.

ofise geçtiğim zaman aklım onda kalmıştı kablo vs herşeyi bantladım kendine zarar vericek şeyleri ortadan kaldırdım ama akşam 7'ye kadar aklım hep ondaydı.

eve geldim aynı küçük bir fare gibi benim geldiğimi hissetti kendisini koltuğun altına attı.saklandı ama bu kez uzun değil sadece bir kaç dakika.
    hemen anahtar ile oynatmaya başladım onu,artık aramız biraz daha iyi olmuştu.
    miyavladığını ilk defa duydum bugün ama bi kaç tane arka arkaya miyavdı bu. ben acıktığını düşündüm ama mama kutusunda yarısı duruyordu yemeğinin. su aynı şekilde yarıya kadar içilmiş,sanırım birileri biraz fazla enerji sarfetmiş evin içinde.

yaklaşık 40 dakikadır falan oynuyoruz,en sonunda bugün kucakladım onu. koltukta oturuyorken patilerini kaldırarak miyavladı al beni yanına dercesine ve birden koltuğa zıpladı.
    ama koltuğa çıkmaması gerekiyor çünkü yasak. ama ben ona bu yasakları nasıl anlatacağım bilmiyorum.

yarım saat falan kucağımda uyudu sevdim bu arada bu entry 50 dakikada girilmiştir.
    çünkü sepetine koyuyorum 3 dakika sonra kalkıp koltuğa yanıma geliyor ve bu inadından en sonunda vazgeçti şu an tırmalama tahtası üzerinde uyuyor fakat yastık ve sepeti onun için çok rahat olması gerekiyor hem camın önüne koydum aşağıda köpek ve kedileri seyrediyordu ara sıra.

gerçekten insan evde ondan ufacık ve dilsiz bir canlı ile birlikte yaşamaya başlayınca endişeleri x2 artıyor. kapıyı açarken bugün gözlerimi kapatarak açtım ona bişey olmuştur hissi ile,henüz kendisi ile tanışalı tam 24 saat oldu ama beyfendi bana alışmaya başladı gibi.

bu arada yaş mama verdim bu akşam ona bütün gün evde yalnız kaldığı için yarısını yedi tabağının henüz küçük olduğu için hepsini bitirememiştir diye düşündüm.

en sevdiği oyun boynuna tasma olarak aldığım çıngıraklı kırmızı tasmaya asılmak ve lazer ile çıldırmak.
    bu arada kerataya 5 tane top aldım minik zıpzıplardan ama sağolsun hepsi bir yerde kayıp :ı

tuvalet eğitimi varmış beni uğraştırmadı,bu hafta sonu veteriner ile tanışacağız.

iç/dış parazit yapılacakmış sanırım aşı olarak.
    masraftan kaçmam onun için çünkü artık o benim bir parçam ama şöyle bir durum var,bu tarz işlerde bazen kendimiz yapabiliyormuşuz sanırım parazit hapı yutturma ve ense damlası gibi,tabi bu konuda kız arkadaşım tembihledi sen karışma bırak veterinere götür diye ama insan uğraşmakta istemiyor değil tabi ki :)

bu arada evde sürekli hafta içi işte olacağım için sadece akşamları bulunacağım bu sadece 2 hafta sürecek daha sonrasında kız arkadaşım geleceği için o bütün gün yokluğumu aratmaz diye düşünüyorum.

gündüz olan yokluğum onu psikolojik olarak etkiler mi ?

iç dış parazit olayını kendim mi yapmalıyım yoksa veterinere mi gitmeliyim ?

bu arada veteriner tavsiyeniz varsa istanbul anadolu avrupa farketmez tavsiyelerinize açığım.

tanım : ilk defa sevmek gibi bir şey.
  • ona küçük sürprizler yapın.
  • patronun kim olduğunu henüz anlamamış olmaya tekabül eder. besliyorum sanırsınız, bi bakmışsınız hizmette kusur etmiyorsunuz.