şükela:  tümü | bugün
  • süper tavsiyeler. iki üç versenize amüya goduklarım 45 dakikada ikisini zar zor taktım biri de tam olmadı 3 saat yanık gözle gezdim amk.
  • gözünüze takın.

debe editi: hah yakaladım!

- -reklamlar- -

ekşisözlük logosuna basınca sürekli aynı entry'ler mi geliyor?

bütün gün aynı entry'leri görmekten sıkıldınız mı?

hepsi bakınız olan bunun gibi debe entry'leri artık komik gelmiyor mu?

gelin sesimizi duyuralım!

(bkz: şukela entry'lerin sadece debe'den gelmesi)

- -reklamlar- -
  • sabah 45 dakika erken kalkın lensi takabilmek için.

şahsen ben lise de 1 saat erken kalkardım takmakta zorlandığım için. gel gör ki şimdi lensi havaya atıp gözüme denk getirebiliyorum.
  • lensi taktıktan sonra çıkaramayınca ağlamayın daha da kayganlaşıyor.

ne günlerdi beee..
  • lensleri insan gibi kullanın. bazılarımızın yaptığı gibi bi taktığınız zaman üç ay gözünüzden çıkarmazlık etmeyin. ilk 6 sene kusursuz gidebilirsiniz bu şekilde. fakat göz inanın sonradan lenslere tepki verecek. kendiniz tecrübe ederek de öğrenebilirsiniz. ancak böyle bir tecrübeye hiç ihtiyacınız yok. bana güvenin.

gözünüzü, göz kapağınızdan değil; alt kirpik ve üst kirpik hizasından tutarsanız, gözünüz kapanmak istese dahi kapanamayacaktır. pıt diye oturtabilirsiniz lensi. bu işin sırrı budur.
  • gözünüzden lensi bir türlü çıkaramıyorsanız ve lensin gözünüze battığı hissine kapılıyorsanız "çıkarmaya çalışıyorum diye böyle batıyor." diye düşünmeyin, korkmayın, lens gözünüzün arkasına kaçtı, bi acile gidin, halletsinler. ilk tecrübeden sonra bırak arkaya kaçmasını, oradan östakiye kaçsa, bir yolunu bulur çıkarırım.
  • benim gibi yapmayin eve geldiginizde solusyonunda temizleyin ve gozlerinizi dinlendirin. lensinizi cikardiginizda takabileceginiz bir gozlugunuz mutlaka olsun.bir aylik lensi benim gibi uc ay falan da kullanmaya kalkmayin. dedigimi yapin yaptigimi yapmayin desem de dedigimi yapmicaksiniz zaten bosa konustugumun farkindayim.
  • hijyen kurallarına dikkat ederek takmalarıdır. aksi takdirde göz enfeksiyon kapabilir.
  • en yakin dertten anlayan 2 ya da 3 arkadaşınızı çağırın.**